عضو شورای شهر همدان گفت: لازم است در چهار نقطه شهر مکان‌هایی برای اسکان موقت و اضطراری شهروندان در زمان‌های بحران شناسایی و زیرساخت‌ها و امکانات اولیه برای آن تعبیه شود.
کد خبر: ۱۴۴۰۵۲۰

به گزارش جام جم آنلاین همدان، اکبر کاووسی‌امید در جلسه کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان، اسکان اضطراری در مدیریت بحران و مکان‌یابی آنها به منظور کاهش آسیب‌پذیری را حائز اهمیت دانست و اضافه کرد: می‌توان از این چهار مکان موردنظر در مواقع غیربحرانی برای ساماندهی روزبازارها استفاده کرد که این امر همت مدیریت شهری را می‌طلبد.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر همدان همچنین به ساماندهی خودروها و وانت‌های بارفروش سطح شهر اشاره کرد و یادآور شد: این خودروها باعث سد معبر شده و باید متولی مشخصی برای نظارت و کنترل آن تعیین شود.

رئیس کمیسیون نظارت بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان نیز بر ساماندهی روز بازارهای سطح شهر و نظارت مستمر بر نحوه فعالیت آنها تأکید کرد و گفت: ساماندهی روزبازارها مطالبه جدی شورای شهر است که باید با هدف ساماندهی ضوابط فعالیت و بهبود وضعیت روزبازارها انجام شود.

مرتضی کرباسیان با بیان اینکه باید به روزبازارها با دید آموزش‌های شهروندی توجه کرد، افزود: در این راستا باید یک ساختار درست و اصولی برای فعالیت روزبازارها تعریف شود به صورتی‌که فعالیت این مراکز باعث رضایتمندی شهروندان باشد، نه اینکه به یک معضل شهری تبدیل شود.

وی همچنین به مشکلات فعالیت مشاغل مزاحم اشاره کرد و یادآور شد: ساماندهی وانت‌بارها امری ضروری است و این امر باید در کمربندی دوم و سوم انجام پذیرد در ضمن ایجاد شهرک‌های صنفی در ساماندهی مشاغل مزاحم می‌تواند مؤثر باشد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها