چکیده : سقوط سنگ نما امروزه به امری رایج تبدیل شده است. این موضوع به دلیل خطراتی که می تواند در پی داشته باشد بسیار دلهره آور است. برای جلوگیری از این اتفاق تنها راه چاره استفاده از پیچ و رولپلاک جهت محکم کاری سنگ نما است. شرکت نماسازان پیشرو یکی از شرکت های معتبر و متخصصی است که این کار را به طور اصولی انجام خواهد داد.
کد خبر: ۱۴۴۰۰۵۴

سقوط سنگ نما امروزه به امری رایج تبدیل شده است. این موضوع به دلیل خطراتی که می تواند در پی داشته باشد بسیار دلهره آور است. برای جلوگیری از این اتفاق تنها راه چاره استفاده از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان جهت محکم کاری سنگ نما است. شرکت نماسازان پیشرو یکی از شرکت های معتبر و متخصصی است که این کار را به طور اصولی انجام خواهد داد.

در این مقاله با اصول و قواعد این کار آشنا خواهید شد. از آنجا که کار قرار است در ارتفاع انجام شود و خیلی نمی توان کنترل و نظارتی روی انجام کار داشت، انتخاب یک شرکت معتبر و متخصص بسیار حیاتی است.

 نماسازان پیشرو مجری پیچ و رولپلاک نما برای جلوگیری از سقوط سنگ نما ساختمان

دلایل سقوط سنگ نمای ساختمان

اینکه سنگ نما چرا ریزش می کند و این که چرا این موضوع در قدیم انقدر زیاد نبوده است برای همگان سوال است! سقوط سنگ نما دلایل مختلفی دارد که در زیر به طور تیتروار به آنها اشاره شده است.

 • استفاده از سیمان و ملات نامناسب
 • پاک نکردن گرد و خاک برشکاری حین کار گذاشتن سنگ
 • استفاده از سیمان خشک
 • اسکوپ نکردن سنگ
 • سنگ کاری در زمستان و عدم استفاده از ضد یخ
 • باد و طوفان
 • زلزله
 • نفوذ آب به پشت سنگ
 • نشست ساختمان
 • استفاده از سنگ های نامناسب

اما چنانچه به هر دلیلی سنگ نما ریزش کرد چاره چیست؟ در ادامه این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

اقدامات ضروری پس از رویت شل شدن و افتادن سنگ نما

بعد از اینکه سنگ نمای ساختمان دچار ریزش شد و یا لقی و شل شدگی در نما مشاهده شد، اولین کاری که می بایست انجام دهیم محصور نمودن پایین نما و جلوگیری از تردد می باشد، چرا که به علت افتادن بخشی ازسنگ نما همچنان احتمال ریزش سنگ مخصوصا از قسمت بالای بخش ریزش کرده وجود دارد. دلیل این موضوع هم خالی شدن تکیه گاه آن سنگ بالایی می باشد.

در گام بعد می بایست از شرکت هایی که در حوزه محکم کاری سنگ نما فعالیت دارند کمک بگیریم. پس از تماس با این شرکتها آن ها موظف اند به محل شما آمده و از کار بازدید نمایند. سپس توضیحات و قیمت انجام کار را اعلام نموده تا شما با دیگر مالکین در میان بگذارید. شرکت نماسازان پیشرو یکی از این شرکت ها بوده که رایگان از کار شما بازدید کرده و پیش فاکتوری جهت مشورت با مالکان تقدیم شما خواهد کرد.

دسترسی به ارتفاع جهت انجام پیچ کردن سنگ نما

در عصر حاضر انجام کارهای در ارتفاع و نمای ساختمان ها راه های گوناگونی وجود دارد. داربست، کلایمر، بالابر و جرثقیل راه هایی هستند که به ما امکان دسترسی به نقاط مرتفع را می دهند. اما علاوه بر موارد مذکور یک راه دیگر استفاده از راپل یا همان کار با طناب در ارتفاع است. به طور قطع این روش بهترین انتخاب برای انجام کار است.

سرعت بالای انجام کار، ایمنی بالا نسبت به تمامی روش ها، قیمت پایینتر، حفظ امنیت ساختمان و عدم مزاحمت در عبور و مرور تنها بخشی از مزایای این روش نسبت به دیگر روش ها است. شرکت کار در ارتفاع نماسازان پیشرو پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را با طناب انجام خواهد داد و این کار باعث می شود هزینه شما سر به فلک نکشد. برای مطالعه توضیحات بیشتر اینجا کلیک نمایید. 

مصالح و ادوات مورد نیاز برای پیچ و رولپلاک سنگ نما

همانند هر کاری اجرای تثبیت سنگ نما نیاز به یک سری مصالح و ادوات دارد که در زیر عنوان شده اند.

 1. پیچ: پیچ مورد استفاده باید گالوانیزه ضد زنگ بوده و طول آن متناسب با قطر سنگ انتخاب شود.
 2. رولپلاک: رولپلاک های مورد استفاده پلاستیکی بوده و طول آن باید 1 سانت کوتاهتر از پیچ باشد.
 3. مته: مته مورد استفاده باید از جنس الماسه و مرغوب باشد و سایز آن نیز بستگی به سایز پیچ دارد.
 4. دریل های سوراخ کاری: دریل های مورد استفاده باید طوری باشند که با لرزش بیش از حد به سنگ آسیب وارد نکنند.
 5. دریل های پیچ بند: این دریل برای بستن و پیچاندن پیچ داخل رولپلاک استفاده می شوند و باید دارای دور مناسب باشند.

نحوه انجام کار پیچ و رولپلاک نمای سنگی

اجرای پیچ و رولپلاک نما بدین ترتیب است که ابتدا طناب های انجام کار توسط متخصصین این امر در روی پشت بام بسته و مهار می شوند. سپس نیرو از لبه پشت بام سوار طناب شده و شروع به کار می کند. ابتدا سنگ توسط دریل های مخصوص سوراخ می شود. سپس پیچ و رولپلاک که کمی داخل هم پیچیده شده اند با هم داخل سوراخ قرار می گیرند.در مرحله بعد پیچ تا انتها داخل رولپلاک توسط دریل پیچ بند پیچانده می شود.

 نماسازان پیشرو مجری پیچ و رولپلاک نما برای جلوگیری از سقوط سنگ نما ساختمان

اجرای بتونه پس از پیچ و رول پلاک نما

یکی از مواردی که در انجام کار برای عموم مردم بسیار مهم است از بین نرفتن زیبایی نما پس از اجرای کار است. راه چاره انجام بتونه همرنگ روی پیچ ها است. برای این کار حتما باید گل پیچ به اندازه حدودی 3 میلیمتر داخل سنگ برود یا در اصطلاح کنیک یا خزینه شود. این کار باعث می شود بتونه هم سطح سنگ قرار گیرد.

اما درست کردن بتونه آن هم همرنگ با سنگ نما نیازمند تجربه در کار است. معمولا برای بدست آوردن بتونه همرنگ سیمان سفید یا سیمان سیاه با پودرهای رنگ مخلوط می شود تا همرنگ سنگ نما شود. 

نصب سنگ های افتاده نما بدون داربست

یکی از سوال های رایج مشتریان این است که آیا سنگ های افتاده نما را می توان با طناب و بدون داربست نصب نمود؟ در جواب باید گفت نه تنها تعداد کمی سنگ بلکه ترمیم و مرمت سنگهای افتاده حتی اگر در تعداد بالا هم باشد به روش راپل قابل انجام است.

برای این کار سنگ های جایگزین روی زمین سوراخ می شوند. سپس به محل مربوطه منتقل می شوند. قبل از جایگذاری پشت سنگ ها به چسب سنگ آغشته می شود. در انتها نیز توسط پیچ کردن، به طور کامل سنگ جاسازی و محکم می شود.

فاصله پیچ ها در انجام کار چقدر است؟

مطمئنا تعداد پیچ استفاده شده برای کار یک استانداردی دارد که باید حتما لحاظ شود. همانطور که تعداد پیچ کمتر از استاندارد مضر است و سنگ را خوب مهار نمی کند، پیچ بیش از اندازه نیز منجر به آسیب سنگ و ترک خوردن سنگ در همان موقع یا در آینده خواهد شد.

اما تعداد پیچ به طول سنگها وابسته است نه عرض آنها. چنانچه طول سنگ زیر 50 سانت باشد یک پیچ، اگر بین 50 تا 100 سانت باشد دو عدد پیچ، اگر بین 100 تا 150 سانت باشد سه عدد پیچ و همینطور الی آخر.

استفاده از دریل مناسب جهت تثبیت سنگ نما

در بالا و در توضیحات دریل های مخصوص سوراخ کاری تا حدی به این موضوع اشاره کردیم. استفاده از دریل های بزرگ با لرزش غیر استاندارد برای سنگ های کوچک چیزی به جزء شکستن و ترک خوردن سنگ را در پی نخواهد داشت.

از این رو حتما به این موضوع مهم توجه حداکثری داشته و قبل از شروع کار از پیمانکار راجع به این موضوع پرس و جو نمایید. تا بحال زیاد دیده شده است که سنگ های باریک با دریل های نا مناسب سوراخ شده اند و بعضا تا یکسال هم اتفاقی نیفتاده است. اما به مرور زمان ترک های مویرگی بزرگ و بزرگتر شده و نهایتا از همان جایی که پیچ نصب شده سنگ ترک خورده و یک طرف آن دچار ریزش می شود.

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان به پارامترهای زیر بستگی دارد:

 1. حجم کار(شامل تعداد طبقات و متراژ بر ساختمان)
 2. جنس سنگ ها
 3. ابعاد سنگها
 4. میزان سادگی و شلوغی نمای کار شده
 5. جنس پیچ استفاده شده
 6. استفاده از داربست یا کلایمر یا راپل برای انجام کار

موارد بالا پس از بازدید از کار مشخص می شود و سپس بسته به آیتم های بالا و کاری که قرار است انجام شود قیمت کار مشخص می شود. هزینه پیچ کردن سنگ نما به قدری به صرفه می باشد که ارزش آن را داشته باشد تا شما را در برابر خسارت های مالی و جانی نجات دهد.

 نماسازان پیشرو مجری پیچ و رولپلاک نما برای جلوگیری از سقوط سنگ نما ساختمان

نماسازان پیشرو شرکت تخصصی پیچ و رولپلاک سنگ نما

در این مقاله سعی بر این بود تا در مورد ریزش سنگ نما و راه های چاره برای آن آگاه سازی شود. مطالب و توضیحات این مقاله برداشت از وبسایت شرکت نماسازان پیشرو بوده است. این شرکت به طور تخصصی در این حوزه مسغول کار می باشد. تمامی پرسنل این شرکت بیمه حوادث داشته و طبق قرارداد منعقد شده هیچ مسئولیتی به عهده کارفرما نخواهد بود.

انجام بیش از 7 هزار پروژه کوچک و بزرگ در خصوص محکم کردن سنگ نمای ساختمان گواهی بر تجربه، تخصص و رزومه قوی این شرکت است. برای مطالعه بیشتر و دیدن نمونه کارها می توانید به وبسایت این شرکت به آدرس www.petzlrappel.com مراجعه نمایید. همچنین در صورت نیاز می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید. 

02122619128 - 02144213653 - 02177949078 - 02166536568 - 02188548502

حوزه فعالیت این شرکت به طور عمده در استان های تهران و البرز می باشد. هرچند که این شرکت آماده خدمت رسانی در تمام نقاط کشور و حتی کشورهای مجاور می باشد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها