اظهار نظر و انتشار اسامی داوطلبان، تایید یا عدم تاییدصلاحیت و یا عدم احراز از سوی رسانه‌هاو اصحاب جراید جرم است و داوطلب حق شکایت دارد.
کد خبر: ۱۴۳۹۹۹۸

به گزارش جام جم آنلاین،سلیمی با اشاره به اینکه نتایج بررسی صلاحیت‌های داوطلبان دوازدهمین مرحله انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی هیئت‌های نظارت استان در ۱۴ دی به فرمانداری‌های مراکز حوزه انتخابیه ابلاغ شده است و متعاقب آن در ۱۵ و ۱۶ دی به داوطلبان مربوطه ابلاغ شده است افزود: در سطح رسانه‌ها گمانه زنی‌ها در خصوص تایید و عدم تایید و عدم احراز افراد مطرح می‌شود که بعضاً برخلاف قانون است و درخواستی که از رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها داریم این است که بدون اجازه کسی در خصوص عدم تایید اظهار نظر نداشته باشند.


وی افزود: مواردی که به صورت قانونی قابل ابلاغ باشد از طریق ستاد انتخابات استان و هیئت نظارت بر انتخابات استان به صورت رسمی و قانونی اعلام می‌شود.


دبیر ستاد انتخابات استان گفت: داوطلبان حق دارند در صورت انتشار عدم تایید و عدم احراز شخص از سوی رسانه‌ها و جراید از آن رسانه و جراید شکایت کنند.


رئیس هیئت نظارت وبازرسی انتخابات خراسان جنوبی نیز در گفتگو با خبرنگار صدا وسیمای استان با اشاره به اینکه پیرو اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در سطح کشور و در استان ما گمانه زنی‌هایی در رسانه‌ها و فضای مجازی و سایت‌ها و کانال‌ها و گروه‌های مختلف صورت گرفته است و مطالبی در خصوص اسامی نامزد‌ها مطرح شده است که تایید، عدم تایید و عدم احراز صلاحیت شدند افزود: ما به عنوان هیئت نظارت استان و همچنین در مجموعه ستاد انتخابات استان به هیچ وجه مطالب را تایید نمی‌کنیم و صرف گمانه زنی مطرح شده است.


حجت الاسلام یعقوبی افزود: نتایج بررسی‌ها محرمانه بوده و به صورت محرمانه به داوطلبان از سوی فرمانداری‌ها ابلاغ شده و انتشار مطالب محرمانه در قانون انتخابات است و داوطلبان نامزد‌هایی که شکایتی دارند می‌توانند شکایت خودشان را پیگیری کنند.


وی افزود: اصحاب رسانه اعم از گفتاری، نوشتاری و مکتوب چه در فضای حقیقی و فضای مجازی در این مرحله به هیچ عنوان مطالبی که رسمیت ندارد از سوی مراجع رسمی انتخابات منتشر نشده را و یا حتی مطالبی که محرمانه است و نباید منتشر شود به هیچ عنوان انتشار ندهند.

وی افزود: نتایج اعلام شده در ۱۴ دی از سوی هیئت مرکزی نظارت نتایج قطعی نیست و تغییر می‌کند گفت: در فرصت سه روزه که فردا پایان می‌یابد داوطلبانی که نسبت به نظر هیئت مرکزی نظارت اعتراض داشتند به سامانه مربوطه اعتراض را اعلام کنند.


وی گفت: آن دسته از افرادی که در نتیجه اعلام شده برای بررسی صلاحیت‌ها عدم تایید مستند به بند‌هایی از ماده ۳۱ که نقص مدارک بوده است فرصت دارند در محدوده‌ی ثبت اعتراض و شکایت با مراجعه به سامانه داوطلب مدارک خودشان را بارگزاری کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها