نمایندگان خط‌هوایی فلای وان ارمنستان با اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و اعضای هیئت‌مدیره انجمن صنفی کارفرمایان، شرکت‌ها و دفاتر خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی استان اصفهان به‌منظور راه‌اندازی خط پروازی مستقیم بین اصفهان و ایروان دیدار و گفتگو کردند.
کد خبر: ۱۴۳۹۵۶۵

جام جم آنلاین اصفهان؛ مژگان ایزدی، رئیس کمیسیون گردشگری و صنایع‌دستی و عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه گفت: کمیسیون گردشگری و صنایع‌دستی اتاق بازرگانی در این دوره با جدیت رونق گردشگری اصفهان را دنبال می‌کند و رشد این صنعت در دستور کار اتاق قرار دارد. اصفهان ظرفیت‌های بی‌نظیری در زمینه گردشگری دارد و اتاق بازرگانی نیز از همه امکانات و اختیارات خود در جهت حمایت از فعالان حوزه گردشگری استفاده می‌کند چرا که معتقدیم مسیر توسعه اصفهان از صنعت گردشگری می‌گذرد.
 وی در ادامه افزود: در تلاشیم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و مشارکت فعالان بخش خصوصی تعداد تورها و گردشگران ورودی به اصفهان افزایش یابد که یکی از الزامات تحقق این امر، تقویت و تجهیز حمل‌ونقل هوایی اصفهان است. به همین خاطر از پیشنهاد برقراری پرواز مستقیم بین اصفهان و ایروان توسط خط‌هوایی فلای وان ارمنستان استقبال می‌کنیم. امیدواریم با همکاری پارلمان بخش خصوصی، شرکت فرودگاه‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی اصفهان و باتوجه‌به سابقه تاریخی طولانی بین اصفهان و ارمنستان و قرابت فرهنگی که بین مردم اصفهان و ارامنه وجود دارد این خط پروازی به یک خط دائمی روزانه تبدیل شود.
 ایزدی تصریح کرد: برگزاری مراسم خاص مذهبی توسط ارامنه ساکن اصفهان و وجود اماکن مذهبی تاریخی مسیحیان می‌تواند از لحاظ گردشگری مذهبی برای ارامنه خارج از ایران جذابیت داشته باشد. با برقراری پرواز مستقیم اصفهان و ایروان می‌توان از این ظرفیت برای افزایش مسافران ورودی به اصفهان استفاده کرد. همچنین طبق بررسی‌های انجام شده بیشتر کسانی که از اصفهان مهاجرت کرده‌اند اکنون در کشور آلمان اقامت دارند. این افراد برای سفر به اصفهان از مسیر استانبول استفاده می‌کنند که ایروان می‌تواند به‌عنوان یک مسیر جایگزین برای انتقال ایرانیان خارج از کشور محسوب شود.
 
 سید وحید دزفولی رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته و عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این جلسه گفت: کارگو ترمینال فرودگاه شهید بهشتی اصفهان بعد از کارگو فرودگاه بین‌المللی امام (ره) از لحاظ امکاناتی همچون سردخانه‌های بالای صفر و زیر صفر درجه در کشور بی‌نظیر است.
دزفولی در ادامه اظهار داشت: این کارگو یک زیرساخت و ظرفیت بسیار مناسب برای صادرات کالاهای مختلف از جمله محصولات کشاورزی از استان اصفهان و حتی استان‌های هم‌جوار به‌حساب می‌آید. به همین خاطر رونق کارگو ترمینال به یک مطالبه عمومی در بین فعالان اقتصادی و مدیران استان تبدیل شده است. اگر بتوانیم هزینه تمام شده حمل بار را تاحدامکان پایین آوریم، مطمئناً استقبال خوبی از خدمات حمل بار هوایی در استان اصفهان می‌شود.
 
 ابوذر ضیایی، مدیرکل فرودگاه‌های استان اصفهان نیز گفت: فرودگاه اصفهان همیشه حامی برقراری پروازهای بین‌المللی از اصفهان بوده و در همین راستا تلاش می‌کنیم بهترین ساعت‌های پروازی فرودگاه را در اختیار ایرلاین فلای وان قرار دهیم و نهایت همکاری را جهت رونق این خط پروازی داشته باشیم. در مقابل انتظار ما این است که دو مقوله ورود گردشگران خارجی و تداوم پرواز به‌صورت مستمر در طول سال توسط ایرلاین فلای وان با جدیت پیگیری شود.
 
 محمد محمدی، مدیرعامل اداره خدمات عمومی (GSA) فلای وان ارمنستان در ایران نیز گفت: در حال حاضر فلای وان پروازهای مستقیمی از فرودگاه بین‌المللی امام (ره) دارد؛ ولی در نظر داریم باتوجه‌به اهمیت اصفهان در حوزه گردشگری و موقعیت جغرافیایی آن، پرواز مستقیم بین اصفهان و ایروان برقرار کنیم. براین‌اساس برای شروع قصد داریم هم‌زمان با عید نوروز این مسیر را با دو پرواز در هفته راه‌اندازی کنیم؛ البته تداوم پروازها در آینده منوط به داشتن صرفه اقتصادی برای ایرلاین، آژانس‌های مسافرتی و مسافران است. هدف ما تنها به اتصال اصفهان و ایروان محدود نمی‌شود و با ایجاد این خط پروازی اصفهان باواسطه به روسیه و سایر کشورهای اروپایی متصل می‌شود.
 
 نسیم دشتی‌زاده، مدیر بازاریابی فلای وان ارمنستان در ایران نیز گفت: یکی از مزیت‌های رقابتی فلای وان نسبت به سایر رقبا نرخ بلیت است که باعث می‌شود مردم از اصفهان با قیمت کمتری به سایر نقاط اروپا سفر کنند. یکی از مقاصد اصلی فلای وان روسیه است که به‌صورت روزانه از ایروان به شهرهای مختلف از جمله مسکو و سوچی پرواز داریم و این یک فرصت برای آژانس‌های مسافرتی اصفهان محسوب می‌شود که بتوانند خدمات تورهای ترکیبی ارمنستان و روسیه را به علاقه‌مندان ارائه دهند.
 در ادامه این نشست اعضای هیئت‌مدیره انجمن صنفی کارفرمایان شرکت‌ها و دفاتر خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی استان اصفهان درباره نحوه برقراری این پرواز و گسترش گردشگری با کشور ارمنستان بحث و تبادل نظر کردند و در پایان مقرر شد که تفاهم‌نامه‌ای بین این انجمن و فلای وان با نظارت اتاق بازرگانی و شرکت فرودگاه‌های اصفهان منعقد شود.

/* هاجر مقضی خبرنگار جام جم آنلاین

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها