مدیر انجمن مطالبه گران ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بندرعباس:

کمبود زمین با کاربری گردشگری یکی از عوامل کمبود اماکن گردشگری در هرمزگان است

سالانه مسافران زیادی به خصوص در فصل های سرد و نزدیک شدن به پایان سال به شهر بندرعباس وارد می شوند اما به دلیل نداشتن هتل مناسب و مکان های گردشگری در این شهر نمی مانند و صنعت توریست و گردشگری را نمی توانیم به همین دلایل تقویت کنیم.در ساحل شهر بندرعباس فقط قلیان وجود دارد و این جذابیتی برای گردشگرانی که به شهر زیبا و ساحلی بندرعباس مراجعه می کنند ندارد.
سالانه مسافران زیادی به خصوص در فصل های سرد و نزدیک شدن به پایان سال به شهر بندرعباس وارد می شوند اما به دلیل نداشتن هتل مناسب و مکان های گردشگری در این شهر نمی مانند و صنعت توریست و گردشگری را نمی توانیم به همین دلایل تقویت کنیم.در ساحل شهر بندرعباس فقط قلیان وجود دارد و این جذابیتی برای گردشگرانی که به شهر زیبا و ساحلی بندرعباس مراجعه می کنند ندارد.
کد خبر: ۱۴۳۹۴۸۳
کمبود زمین با کاربری گردشگری یکی از عوامل کمبود اماکن گردشگری در هرمزگان است

هرمزگان-جام جم انلاین-سالانه مسافران زیادی به خصوص در فصل های سرد و نزدیک شدن به پایان سال به شهر بندرعباس وارد می شوند اما به دلیل نداشتن هتل مناسب و مکان های گردشگری در این شهر نمی مانند و صنعت توریست و گردشگری را نمی توانیم به همین دلایل تقویت کنیم.در ساحل شهر بندرعباس فقط قلیان وجود دارد و این جذابیتی برای گردشگرانی که به شهر زیبا و ساحلی بندرعباس مراجعه می کنند ندارد.

مدیر انجمن مطالبه گران ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بندرعباس با بیان مطلب بالا گفت: موضوع مهم کمبود اماکن گردشگری در شهر بندرعباس همیشه مورد توجه مطالبه گران بوده است و دلیل این کمبودها هم چیزی که همه بزرگان این استان اعلام میکنند ، کمبود زمین با کاربری گردشگری است.
 
سعید جلیلیان با بیان این که در حال حاضر گردشگری که به استان هرمزگان و شهر بندرعباس مراجعه می کند، به دلیل اینکه تفریحی پیش بینی نشده، به جزایر سفر می کند و شهر بندرعباس فقط به عنوان یک گذرگاه محسوب می شود چون جدابیتی برای گردشگر ندارد اظهار کرد:در این ارتباط دکتر فاطمی مدیرکل گردشگری وزارت میراث فرهنگی در تهران نیز از مشکل شهر بندرعباس و کمبود اماکن گردشگری به دلیل کمبود فضای مناسب و زمین با پروانه گردشگری اطلاع دارند.

مدیر انجمن مطالبه گران ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بندرعباس اضافه کرد: به دلیل اهمیت این مشکل، موضوع را پیگیری کردیم و به اینجا رسیدیم که زمینی اکنون در شهر بندرعباس وجود دارد بنام «هوماد» که در حدفاصل مجتمع تجاری نیلی و مسجد علی ابن ابیطالب بلوار ساحلی شهر بندرعباس مورد ساخت وساز قرار گرفته است.
 
جلیلیان اعلام کرد: این زمین در گذشته پارکینگ خودروها بود اما اکنون دیوارچینی شده و مجتمعی با کاربری تجاری که گفته می شود برای صنف طلافروشان خواهد بود، ساخته شده و رو به اتمام است و حتی شنیده ها حاکی از آن است که حدود 28 مغازه هم پیش فروش شده است.

وی اظهار کرد: برای پیگیری این مشکل به میراث فرهنگی و شهرداری مراجعه کرده ایم اما به ما گفته شده مجوزات در زمان مدیران وقت داده شده و ارتباطی با مدیران فعلی ندارد و هیچکس این موضوع را به عهده نمی گیرد .

مدیر انجمن مطالبه گران ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بندرعباس اظهار داشت: البته لازم می دانم اعلام کنم که مجوز داده شده، برای ساخت مکان گردشگری در محل مذکور توسط اقای بناوند مدیر قبلی میراث فرهنگی و گردشگری استان هرمزگان داده شده و اقای محسنی مدیر فعلی همکاری خوبی دارند و خودشان هم مخالف این تغییر کاربری و تخلف آشکار هستند و همچنین مجوزات شهرداری هم از زمان شهردار قبلی بوده است.
 
جلیلیان ابراز داشت: مالک اولیه این زمین فردی بنام حمیدنیا بوده که زمین را به فردی بنام پورهمایی فروخته است و این فرد هم با تخلف اینکه مجوز گردشگری گرفته اما در حال ساخت مجتمع تجاری با عنوان صنف طلافروشی است.
 
وی تصریح کرد: همچنین به دلیل اینکه منزل تاریخی گله داری هم در مجاورت این زمین قرار داشته و به حریم کوچه سه متری هم تجاوز کرده، آقای گله داری نیز از مالک جدید شکایت کرده است.
 
مدیر انجمن مطالبه گران ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بندرعباس گفت: برای موضوع کوچه سه متری و تبدیل آن به یک متری هم از معاون عمرانی شهرداری پیگیری کردم و ایشان اعلام کرد در طرح تفضیلی شهر بندرعباس، کوچه سه متری باید به یک متری تبدیل می شد.جلیلیان بیان کرد: به معاون شهردار اعلام کردم که تخلف صورت گرفته و فردی ساخت و ساز کرده، زمین را به جای مکان گردشگری به پاساژ تجاری تبدیل کرده است.

وی افزود: همچنین موضوع دیگر که حائز اهمیت است، عدم وجود پارکینگ برای این مجتمع تجاری هست که طبق قوانین حاضر ابتدا باید برای ساخت هر واحد مسکونی یا تجاری و... پارکینگ در نظر گرفته شود و بعد مجوزات لازم داده شود.
 
 
مدیر انجمن مطالبه گران ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بندرعباس یادآور شد: البته شنیده شده مبلغی حدود 7 میلیارد تومان بابت صدور مجوز ساخت این مجتمع بدون پارکینگ به شهرداری پرداخت شده است اما از صحت این موضوع اطلاعی ندارم.
 
جلیلیان ادامه داد: این خواسته فرد و تخلف دو دستگاه میراث فرهنگی و شهرداری است که پس از شنیدن پیگیری کردیم و البته دیر هم شده چون ساختمان رو به اتمام است ولی تاحدودی توانستیم این موضوع را از طریق دفتر نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و میراث فرهنگی و گردشگری که مخالف این ساخت و ساز هستند، پیگیری کنیم.
 
وی بیان داشت: طبق قانون، 10 درصد از این زمین گردشگری می تواند به کارهای تجاری اختصاص داده شود نه 100 درصد و با سوء استفاده از این امر اقدام به ساخت کامل مجتمع تجاری کرده اند و با پیگیری هایی که از حراست میراث فرهنگی فعلی داشتم اعلام کردند این ملک شخصی است و مالک  می تواند هر کاری بخواهد با ملک خود انجام دهد.وی تصریح کرد: در تیرماه سال جاری از طریق سازمان بازرسی استانداری هم پیگیری های لازم صورت گرفته که اداره کل میراث فرهنگی و شهرداری را احضار کرده اند ولی هنوز پاسخی دریافت نکرده ایم و مالک همچنان در حال ساخت و ساز می باشد.
 
مدیر انجمن مطالبه گران ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بندرعباس اضافه کرد:طبق آخرین صحبت هایی که با اقای رمضانی معاون عمرانی شهرداری منطقه سه داشتم اعلام کردند که مدارک لازم را به سازمان بازرسی و قوه قضاییه ارسال کردند و قطعا دستگاه های نظارتی و قضایی تاکنون از این موضوع اطلاع پیدا کرده اند و به محض تکمیل پرونده بنده هم بطور مستقیم از طریق دادگستری موضوع را پیگیری خواهم کرد.
 
جلیلیان گفت: احساس میکنم قدرت رسانه ها از همه مراجع بالاتر است و اگر رسانه ها به این موضوع ورود پیدا کنند قطعا قدرتشان حتی از دادگستری و استانداری و نمایندگان مجلس هم بالاتر است.
 
وی افزود: تاکنون رسانه به این قضیه ورود نکردند و اگر رسانه ها به این موضوع ورود پیدا کنند و مطالبه گری کنند بنده قول می دهم که این موضوع برطرف خواهد شد و جلوی اینگونه ساخت و سازهای دارای تخلف گرفته می شود.
 
مدیر انجمن مطالبه گران ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بندرعباس عنوان کرد: همچنین در ارتباط با همین موضوع نیز پرونده ای با همکاری آقای کریمی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان تشکیل شده و بزودی برای دادستان مرکز هرمزگان به عنوان مدعی العموم ارسال خواهد شد.جلیلیان ابراز داشت: درخواست ما این هست که هر چه سریعتر جلوی این تخلف گرفته شود، مجتمع یا تغییر داده شود به هتل گردشگری یا اینکه به مکانی برای اشتغال بانوان بی سرپرست و بدسرپرست فراهم شود و مدیران قبلی که با صدور مجوز موافقت کرده اند بازخواست شوند .
 
وی اذعان کرد: بارها از مالک درخواست کرده ایم با دستگاه های مربوطه و یا انجمن مطالبه گران گفت و گو کند تا موضوع مورد بررسی قرار گیرد اما متاسفانه مالک در این زمینه همکاری نکرده، هیچ پاسخی نداده و به ساخت و ساز ادامه داده است.وی گفت: این معضل از آنجایی دارای اهمیت و رسیدگی است که مجوز و پروانه آن به عنوان گردشگری داده شده است اما مجتمع با کاربری تجاری می باشد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها