ناو گشتی رزمی و موشک انداز ابومهدی المهندس و ۱۰۰ فروند شناور موشک انداز تندرو به نیروی دریایی سپاه با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه به نیروی دریایی سپاه الحاق شد.
ناو گشتی رزمی و موشک انداز ابومهدی المهندس و ۱۰۰ فروند شناور موشک انداز تندرو به نیروی دریایی سپاه با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه به نیروی دریایی سپاه الحاق شد.
کد خبر: ۱۴۳۹۴۰۸

هرمزگان-جام جم انلاین-ناو گشتی رزمی و موشک انداز ابومهدی المهندس و ۱۰۰ فروند شناور موشک انداز تندرو به نیروی دریایی سپاه با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه به نیروی دریایی سپاه الحاق شد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در این مراسم گفت: نیروی دریایی سپاه در دفاع مقدس ۸۷۵ شهید تقدیم انقلاب کرد و ۹ تن از فرزندان این نیرو نیز در مبارزه مستقیم با استکبار جهانی به شهادت رسیدند.

سردار علیرضا تنگسیری افزود: این الحاق ادامه الحاق‌های یازده گانه گذشته و در راستای ادامه تولید قدرت است.


 شناور گشتی رزمی شهید ابومهدی المهندس مبتنی بر نیاز‌های عملیاتی نیروی دریایی سپاه توسط جوانان متخصص داخلی و با همکاری شرکت‌های دانش بنیان طراحی و تولید شده است.


وی گفت:  این شناور را در ۱۵ ماه تولید شده است، اما شرکت دانش بنیان ایرانی می‌تواند در کمتر از یکسال ۳ فروند از این شناور را تحویل دهد.


این شناور رادارگریز با بهره مندی از چهار موتور دریایی، دارای قابلیت دریانوردی بردبلند با سرعت بالای ۳۷ گره دریایی، و قدرت بالا در مانور است.


قابلیت حمل و فرود و برخواست پهپاد عمودپرواز (VTOL) و امکان پرتاپ پهپاد رزمی در روز و شب از دیگر قابلیت‌های این شناور است.


این شناور برای دفاع هوایی و مقابله با اهداف متخاصم، مجهز به سامانه کشف و رهگیری و پرتابگر‌های دریاپایه و سامانه‌های خودکار و نیمه خودکار توپ‌های ۲۰ میلیمتر و ۳۰ میلیمتر است.


ین ناو دارای سه عرشه است و جمعا ۱۲ متر از سطح آب فاصله دارد؛  ۲ هزار مایل دریایی می‌تواند دریانوردی کند و ۱۴ روز مداوم می‌تواند دردریا حضور داشته باشد و دارای ۴ موتور پیشران است.


شناور شهید ابومهدی المهندس برای انهدام اهداف سطی متخاصم نیز مجهز به پرتابگر موشک‌های کروز سطح به سطح ترکیبی (از ۳۵ تا ۷۵۰ کیلومتر) است.


این شناور همچنین مجهز به فضای پزشکی و تجهیزات کامل امدادی است.


امروز علاوه بر این ناو ۱۰۰ فروند شناور موشک انداز نیز به توان نیروی دریایی سپاه الحاق می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها