فرمانده رزمندگان بدون مرز
شهید القدس «حاج‌ قاسم سلیمانی» چگونه جبهه مقاومت علیه صهیونیسم و استکبار جهانی را احیا کرد؟

فرمانده رزمندگان بدون مرز

رئیس جمهور در مراسم تشییع شهدای کرمان:

امنیت منطقه و غرب آسیا مرهون حاج قاسم سلیمانی است

رئیس جمهور گفت: کینه دشمنان چرا نسبت به عکس و نام و تصویر و راه، مزار و زائر سردار سلیمانی وجود دارد؟ او کار بزرگی انجام داده است.
کد خبر: ۱۴۳۹۳۱۴

به گزارش جام جم آنلاین، سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در مراسم تشییع شهدای کرمان، اظهار کرد: مردم کرمان در آزمون‌ها خوب درخشیدند. افتخاری که برای ایران ما و اسلام، سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی است.

وی ادامه داد: کینه دشمنان چرا نسبت به عکس و نام و تصویر و راه، مزار و زائر سردار سلیمانی وجود دارد؟ او کار بزرگی انجام داده است. دشمن می‌خواست بعد از شکل دهی اسرائیل غاصب و ۷۵ سال ظلم به مردم فلسطین، کار دیگری را آغاز کند. اسرائیل سرزمینی است که با نام یهود شکل گرفت. دشمن سپس می‌خواست با نام اسلام خلافت اسلامی ایجاد کند و جریان دست پرورده خود یعنی داعش را در عراق و سوریه ایجاد کند. حاج قاسم جریان مقاومت را در منطقه برنامه ریزی کرد به نحوی که عرصه بر رژیم صهیونیستی تنگ آمد و دیگر نمی‌تواند به تجاوز خود ادامه دهد و متوقف و وادار به عقب نشینی شد. از جنوب لبنان عقب نشینی کرد. شما اخبار جنگ ۲۲، ۳۳، ۸ و ۲ روزه را شنیدید و امروز صدمین روز مقاومت فلسطین مقتدر و مظلوم است.

وی افزود: فلسطین نیرویی که بخش هوایی و دریایی ندارد، اما اسرائیل در مقابل این نیرو دچار استیصال شده و تا امروز فلسطین پیروز و رژیم صهیونیستی شکست خورده است. باید از حماس، حزب الله و فلسطین تجلیل کرد، اما نقش حاج قاسم بی بدیل بود.

رئیس جمهور با اشاره به تلاش شبانه روزی شهید سلیمانی برای شکست داعش، گفت: امنیت منطقه و غرب آسیا مرهون حاج قاسم سلیمانی است. نقشه آمریکا برای ایجاد اسرائیل دیگر در منطقه به دست حاج قاسم و نیرو‌های منطقه شکست خورد و حاج قاسم زیر میز زد. کینه آمریکا و رژیم صهیونیستی و عواملش در منطقه از حاج قاسم به همین دلیل است. این شهید گفت برای من گنبد و بارگاه نسازید و روی مزارم بنویسید سرباز و نمی‌خواست نامش آوازه داشته باشد، اما کسی که در راه خدا گام بردارد، نامش بلند می‌شود. خدا نام او را بلند کرد. او دل‌ها را هم تسخیر کرد. مکتب او در امتداد مکتب امام خمینی و امام خامنه‌ای و مکتب عاشورای حسینی است.

رئیسی تاکید کرد: خون مطهر شهدا از جامعه بشری جهل زدایی کرده است. کی تا این زمان دل‌ها متوجه مقاومت و فلسطین و نفرت به آمریکا و رژیم صهیونیستی بود؟ به برکت خون شهدا است.

وی افزود: دشمن خوب می داند ایران مقتدر قهرمان و صاحب قدرت است. حاج قاسم برای ما تولید قدرت کرد. نیروهای مسلح مجهز و به روز برای ما تولید قدرت کرده اند. رهبری و امت مهمترین مولفه قدرت در نظام اسلامی محسوب می شوند. دشمن قدرت ایران را دیده و بارها تجربه کرده است. دشمن همواره قدرت ایران را می‌بیند. یقین بدانید ابتکار عمل به دست نیروهای ماست. مکان  و زمان را نیروهای ما تعیین خواهند کرد.

رئیسی در پایان گفت: حضور شما مردم، استراحت و آرمش را از دشمن گرفته است. به دلیل استیصال است که این اقدامات را در غزه یا کرمان انجام می دهند. پیروزی حق و شکست باطل وعده الهی است. پایان طوفان الاقصی، پایان رژیم صهیونیستی خواهد بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها