پویش «نهال‌کاری به یاد شهید عباس دوران» امروز دوشنبه در راستای طرح ملی کاشت یک میلیارد درخت با حضور استاندار هرمزگان در محل پایگاه نهم شکاری بندرعباس آغاز شد.
پویش «نهال‌کاری به یاد شهید عباس دوران» امروز دوشنبه در راستای طرح ملی کاشت یک میلیارد درخت با حضور استاندار هرمزگان در محل پایگاه نهم شکاری بندرعباس آغاز شد.
کد خبر: ۱۴۳۷۷۵۵

هرمزگان-جام جم انلاین-پویش «نهال‌کاری به یاد شهید عباس دوران» امروز دوشنبه در راستای طرح ملی کاشت یک میلیارد درخت با حضور استاندار هرمزگان در محل پایگاه نهم شکاری بندرعباس آغاز شد. 

استاندار هرمزگان در این مراسم گفت: استان هرمزگان در تعهد سالانه خود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار اصله نهال تولید کرده که تاکنون سه میلیون نهال حرا در سواحل استان توسط مردم و جوامع محلی کشت شده است.

مهدی دوستی افزود: سه میلیون و ۵۰۰ اصله نهال دیگر نیز تا پایان امسال در سراسر استان هرمزگان کشت می‌شود.

وی بیان کرد: نهضت نهال کاری از ۱۱ آذرماه امسال در کشور و از جمله استان هرمزگان آغاز شده که این نهضت مردمی تاثیرات خوبی در آینده کشور خواهد داشت.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان اظهار کرد: کاشت درخت باقیات صالحات است و برای ما اثرات دنیوی و اخروی ماندگاری دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان نیز در این مراسم گفت: پویش «نهال کاری به یاد شهید دوران» در پایگاه نهم شکاری بندرعباس با حضور استاندار و امیر حیدریان فرماندهی پایگاه نهم شکاری بندرعباس در پنج هکتار آغاز شد.

سید محمد نور موسوی افزود: امیدواریم در پویش مردمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور بتوانیم رکورددار باشیم و در سال‌های بعد نیز اثرات مهم درختکاری را ببینیم.

گفتنی است در راستای پویش مردمی کاشت یک میلیارد درخت، از ۱۱ آذرماه کاشت نهال به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز شده و در هرمزگان نیز این پنجمین هفته متوالی است که توسط استاندار هرمزگان در این پویش سراسری نهال کشت می‌شود.

فرمانده پایگاه نهم شکاری شهید عبدالکریمی بندرعباس نیز گفت: با همکاری و تعامل استاندار هرمزگان و همچنین اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قرار براین شد که از اول تا پایان دیماه امسال به مدت یکماه پویشی به نام شهدای خلبان نیروی هوایی و به‌ویژه شهید دوران برای کاشت نهال انجام شود که در مرحله نخست پنج هکتار از زمین‌های این پایگاه به زیرکشت نهال می‌رود.
 
امیر حیدریان افزود: همچنین تلاش داریم که برای اسفندماه سالجاری نیز زمینه و بستر لازم برای کاشت درخت آماده کنیم تا سهمی از این کار بزرگ نهال‌کاری را بتوانیم در این پایگاه داشته باشیم.

 

شهید سرلشکر خلبان «عباس دوران» در بیستم مهرماه سال ۱۳۲۹ در شهر شیراز دیده به جهان گشود؛ ایشان در سحرگاه ۳۰ تیر ۱۳۶۱ بر فراز حریم هوایی بغداد به پرواز درآمده و پالایشگاه الدوره در ضلع جنوبی بغداد را نشانه می‌رود.

وی، تمامی بمب‌های هواپیمای خود را بر روی پالایشگاه الدوره فرو می‌ریزد، اما هواپیمایش در آسمان بغداد مورد اصابت موشکک‌های ضد هوایی ارتش بعثی عراق قرار می‌گیرد و در حالی که سرتیپ آزاده «منصور کاظمیان» همراهش، با زدن دکمه خروج اضطراری کابین عقب توسط شهید دوران با چتر نجات به بیرون پرتاب می‌شود، وی با صرف نظر کردن از خروج اضطراری، هواپیمای فانتوم (اف۴) صدمه ‌دیده خود را که در آتش می‌سوخت، با هدف ناامن جلوه دادن شهر بغداد، به هتل محل برگزاری هفتمین دوره اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها می‌کوبد و مانع از برگزاری این اجلاس در کشور عراق می‌شود و خود نیز بر بال فرشتگان آسمانی می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها