رئیس اداره تبلیغات و مراسمات شهرداری اصفهان خبر داد:

احیای محورهای تاریخی اطراف میدان امام(ره)؛ محور تبلیغات جدید شهری

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان گفت: توسعه زیرساخت‌های عمرانی نمایشگاه بین‌المللی اصفهان یکی از مهم‌ترین اقدامات در دست انجام طی سال جاری بوده است، بخش خارجی نمایشگاه دو برنامه برای آینده در دستور کار دارد،اعزام هیئت تجاری بازدید از نمایشگاه غذایی روسیه و حضور در نمایشگاه صنعت کاشی و سرامیک اسپانیا که انتظار می‌رود دستاوردهای تجاری مطلوبی به همراه داشته باشد.
کد خبر: ۱۴۳۷۶۵۴

به گزارش  جام جم اصفهان؛ احمدرضا طحانیان  یکشنبه سوم دی در نشست خبری شرکت نمایشگاه بین‌المللی استان اصفهان با اهالی رسانه اظهار کرد:  تدوین سند استراتژی نمایشگاه با این هدف انجام شد که ما افق‌های جدیدی را پیش روی نمایشگاه اصفهان باز کنیم و با چشم‌اندازها و مأموریت‌های جدید تعریف شده هر بخش از مجموعه، تحولات کیفی و گاه کارکردی را تجربه کنند.  
وی افزود: این سند به مثابه نقشه راه در بخش‌های مختلف سازمان در حال اجرایی شدن است و به مرور شاهد تحولات ناشی از خط مش‌های جدید خواهیم بود، شماری از برنامه‌های اقدام این سند در ماه‌های اخیر اجرایی شده‌اند که تأثیر آن را در ادامه گزارشی که از بخش‌های مختلف نمایشگاه خواهیم داشت، می‌توانید به وضوح دنبال کنید.  
مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان تصریح کرد: در این مدت و بر مبنای سند راهبردی سازمان، «واحد مارکتینگ و برند» در نمایشگاه مستقر شده است که باوجود طرح‌های در دست اجرای این واحد به زودی شاهد پاره‌ای از تحولات در مجموعه خواهیم بود. 
وی با بیان اینکه چارت تشکیلاتی، بازنگری شده و برای برخی از بخش‌ها وظایف و مأموریت‌های تازه‌ای طراحی شده است، گفت: همچنین شاخص‌های ارزیابی عملکرد برای شماری از ذینفعان سازمان از جمله کارکنان، مجریان نمایشگاه، غرفه‌سازان و مشارکت‌کنندگان متحول شده و آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های جدیدی به منظور تحول و بهبود کیفی به این عزیزان ابلاغ شده است.  
طحانیان عنوان کرد: شرکت نمایشگاه امروز باتوجه به نیازهای ذینفعان خود، نقش فعال‌تری در اتاق بازرگانی برعهده گرفته و در شماری از کمیسیون‌های مرتبط با فعالیت مجموعه، از جمله کمیسیون صادرات و واردات و کمیسیون خدمات عضویت و مشارکت دارد،ما بر مبنای سند چشم‌انداز سازمان با تشکل‌ها، انجمن‌ها، اتحادیه‌ها و سازمان‌ها همکاری نزدیک‌تری برقرار کرده‌ایم و با گسترش تعاملات برون سازمانی می‌کوشیم که سطوح کیفی بالاتری را برای نمایشگاه‌ها تعریف کنیم.    
تحولات نمایشگاه‌های داخلی 
وی ادامه داد: در زمینه برگزاری نمایشگاه‌های داخلی ما شاهد تحولات کیفی مختلفی بوده‌ایم و تلاش شده است تا با برگزاری جلسات ستادی پیش از برگزاری نمایشگاه و جلسات آسیب‌شناسی پس از آن به ساز و کارهای بهینه‌تری به منظور برگزاری هریک از این نمایشگاه‌ها دست پیدا کنیم.  
مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان اذعان کرد: در مرداد ماه با توجه به استقبال زیاد از نمایشگاه و محدودیت ظرفیت سالن امیرکبیر، تصمیم گرفته شد که سالن موقت با سازه ی چادر به فضای نمایشگاه اضافه شود و در نتیجه این اقدام ،ظرفیت اغلب نمایشگاه‌های ما نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرد و به تبع آن بازدید از نمایشگاه نیز تسهیل شد و شاهد رشد بازدیدکنندگان نیز بودیم. 
وی بیان کرد:  بر این اساس ما از نیمه سال جاری میزبان شمار بیشتری از مشارکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم و امید می‌رود با گسترش طرح‌های توسعه عمرانی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهم کرد، افتخار میزبانی شمار بیشتری از هم‌شهریان و هم‌وطنان عزیزمان را داشته باشیم.  
طحانیان خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تا کنون نمایشگاه اصفهان میزبان 31 عنوان نمایشگاهی بوده است، برخی از این نمایشگاه‌ها از قدیمی‌ترین نمایشگاه‌های کشور هستند و باتوجه به تلاشی که در حفظ و بهبود کیفیت آن شده است، در سطح ملی نیز مورد توجه است،از جمله «بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان»، «بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور، آبزیان، دامپزشکی و فرآورده های لبنی صادراتی»، «بیست و دومین نمایشگاه تخصصی جامع کشاورزی» و «بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات و تاسیسات  سرمایشی و گرمایشی» است. 
وی عنوان کرد: البته برخی دیگر نمایشگاه ها برای نخستین‌بار در تقویم نمایشگاهی اصفهان وارد شده‌اند و امید داریم که در سال‌های آتی باتوجه به استقبالی که از این نمایشگاه‌ها صورت گرفته، به طور مستمر امکان برگزاری آن را داشته باشیم، «اولین نمایشگاه خدمات کسب و کار و فرانچایز»، «اولین نمایشگاه های انرژی های نو و تجدیدپذیر» و «اولین نمایشگاه تخصصی گلخانه، نهاده ها و ادوات باغبانی» از آن جمله بودند. مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان تصریح کرد: به لحاظ استقبال غرفه‌داران و مشارکت‌کنندگان «نمایشگاه‌ صنایع دستی، سوغات و اقوام ایرانی» با 169 غرفه و «نمایشگاه قرآن و عترت و حجاب و عفاف» با 154 غرفه بیشترین مشارکت‌کنندگان را داشته‌اند. بعد از آن‌ها، دو نمایشگاه تخصصی  چون «نمایشگاه صنعت ساختمان» با 145 شرکت مشارکت‌کننده و «نمایشگاه بین المللی طلا، فلزات گرانبها، گوهرسنگ‌ها، ماشین آلات و صنایع وابسته» با 136 شرکت بیشترین اقبال را از سوی شرکت‌های مشارکت‌کننده داشته‌اند.  
وی اضافه کرد: در میان بازدیدکنندگان نیز «نمایشگاه‌های صنعت خودرو»، «قرآن و عترت و حجاب و عفاف»، «مبلمان خانگی»، «گردشگری، صنایع دستی و هتلداری» و «صنعت ساختمان» بیشترین استقبال و محبوبیت را داشته‌اند. 
گزارش اقدامات بخش خارجی و بین‌الملل نمایشگاه 
طحانیان یادآور شد: بخش خارجی ما نیز باتوجه به هدف‌گذاری و مأموریتی که در سند استراتژی سازمان به منظور ايجاد بستر و زمينه لازم براي تبادل ايده‌ها، نظرها و برندها، تكنولوژي‌هاي ممالك مختلف، گسترش مبادلات تجاري، جلب سرمايه گذاري و بستر سازي جهت تبادل تجربيات اقتصادي و اجتماعي، برای آن تعریف شده است، تلاش داشتند این مهم را تحقق بخشند.  
وی بااشاره به اینکه عضویت در اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه و ایران و فرانسه یک دریچه تعاملی و بازرگانی جدید برای شرکت نمایشگاه به همراه داشت، گفت: همچنین ما میزبان هیئت‌های تجاری در برخی از نمایشگاه‌ها هستیم، هیئت تجاری سوریه در نمایشگاه خدمات فرانچایز حضور پیدا کردند و میزبانی از هیات تجاری عراقی در نمایشگاه صنعت برق و اتوماسیون صنعتی را نیز برعهده داشتیم.  
مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان  عنوان کرد: همچنین دعوت و میزبانی از مدیر ارشد شرکت برگزارکننده نمایشگاهی ترکیه در حاشیه نمایشگاه قطعات خودرو که به امضا تفاهم نامه همکاری نیز منجر شد، در نمایشگاه خدمات شهری از مدیران شهری شهر شیامن چین و 3 شهر از کشور ارمنستان و میزبان آن‌ها در این رویداد و دعوت و میزبانی از هیات تجاری استان هرات افغانستان به ریاست رئیس اتاق صنایع و معادن در نمایشگاه فولاد و متالورژی نیز از جمله دیگر تعاملات خارجی ما طی ماه‌های گذشته بود.  
وی ابراز کرد: ما در این مدت در یک نمایشگاه بین‌المللی نیز مشارکت داشتیم، سازماندهی غرفه‌های ایران در «نوزدهمین نمایشگاه حلال مالزی» انجام شد که سیزدهمین سال حضور در این نمایشگاه به شمار می‌رفت و غرفه ما به جهت محتوایی به عنوان غرفه برتر نمایشگاه شناخته شد،نکته مهم برای ما طی این نمایشگاه رایزنی‌های مختلفی بود که صورت گرفت و امید می‌رود به زودی افق‌های تجاری جدیدی را به همراه داشته باشد.  
طحانیان خاطرنشان کرد: علاوه بر این‌ها بخش خارجی ما دو برنامه برای آینده در دستور کار دارد،اعزام هیات تجاری بازدید از  نمایشگاه غذایی روسیه و حضور در نمایشگاه صنعت کاشی و سرامیک اسپانیا که انتظار می‌رود دستاوردهای تجاری مطلوبی به همراه داشته باشد.   
وضعیت توسعه عمرانی نمایشگاه 
وی اظهار کرد: توسعه زیرساخت‌های عمرانی نمایشگاه بین‌المللی اصفهان یکی از مهم‌ترین اقدامات در دست انجام طی سال جاری بوده است، همکاران ما در بخش عمرانی نمایشگاه با تمرکز بر طرح‌های توسعه‌ای تلاش داشته‌اند که به بهبود بسترهای سخت‌افزاری نمایشگاه کمک کنند تا امکانات و تسهیلات بیشتری در اختیار شهروندان و بازدیدکنندگان قرار گیرد، بخشی از این اقدامات مربوط به استانداردسازی و بهبود کیفی و امنیتی محیط نمایشگاه بوده و بخش دیگری به گسترش فضاهای فیزیکی و افزایش امکانات مجموعه کمک کرده است.

/* هاجر مقضی خبرنگار جام جم آنلاین 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها