مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای البرز از بهره مندی ۴۱ هزار و ۴۵۶ البرزی از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این استان در ۹ ماهه سال جاری خبر داد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای البرز از بهره مندی ۴۱ هزار و ۴۵۶ البرزی از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این استان در ۹ ماهه سال جاری خبر داد.
کد خبر: ۱۴۳۶۹۲۴

به گزارش جام جم آنلاین البرز،بهزاد غفاری گفت: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز با دارا بودن هفت مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی و بیش از ۴۵۰ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای فعال غیردولتی، به عنوان تنها مرجع رسمی آموزش‌های مهارتی در البرز، وظیفه توانمندسازی اقشار مختلف استان را بر عهده دارد.

وی افزود: ۱۹ گروه هدف در البرز تحت پوشش آموزش‌های مهارتی هستند که از جمله آنها می‌توان به متقاضیان مهارت آموزی، ساکنین مناطق روستایی، سربازان وظیفه، آسیب دیدگان اجتماعی، دانش آموختگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، زنان سرپرست خانوار، شاغلین بنگاه‌های اقتصادی، دانش آموزان، زندانیان، عشایر، مشمولان بیمه بیکاری، افراد دارای معلولیت و … اشاره کرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز با اشاره به بهره مندی ۴۱ هزار و ۴۵۶ نفر البرزی از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این استان طی ۹ ماهه سال جاری عنوان کرد: از این تعداد ۱۹ هزار و ۹۱ نفر در بخش دولتی و ۲۲ هزار و ۳۶۵ نفر هم در بخش آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره مند شدند.

غفاری با بیان اینکه هیچ فرد ماهری در کشور بیکار نخواهد ماند، بیان کرد: توأم کردن علم با عمل در حوزه آموزش‌های مهارتی اتفاق می‌افتد که در نتیجه موجب رفع دغدغه بیکاری و به حرکت در آمدن چرخ تولید در کشور خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها