منابع رسانه‌ای فلسطین سه‌شنبه شب از شکار چند خودرو و چند نظامی صهیونیست توسط رزمندگان مقاومت در محورهای مختلف نبرد زمینی در نوار غزه خبر دادند.
کد خبر: ۱۴۳۶۶۴۵

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری سما، سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در بیانیه‌ای درباره آخرین تحولات نبرد زمینی در نوار غزه اعلام کرد: پس از درگیری شدید با مسلسل در محور محله الشجاعیه در شرق غزه، هفت نظامی دشمن را کشته و زخمی کردیم.

گردان‌های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که رزمندگان آن با استفاده از راکت الیاسین ۱۰۵، یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی را در خان‌یونس منهدم کردند.

گردان‌های القسام همچنین گزارش داد: یک تیم نظامی اسرائیلی را با راکت ضداستحکامات TBG هدف قرار داده و در این حمله چند نفر از آنها کشته و زخمی شدند.

شاخه نظامی حماس همچنین اعلام کرد: یک تانک مرکاوای رژیم صهیونیستی در خان یونس و یک تانک مرکاوای دیگر در تل الزعتر هدف راکت الیاسین ۱۰۵ قرار گرفت و منهدم شدند.

گردان‌های القسام در بیانیه دیگری اعلام کرد: یک تیم نظامی اسرائیلی را که در داخل ساختمانی در منطقه المغراقه در مرکز نوار غزه مخفی شده بودند با راکت TBG و دو گلوله آرپی جی هدف قرار دادیم و با آن درگیر شدیم و اعضای آن کشته و زخمی شدند.

ارتش رژیم صهیونیستی بعد از ظهر امروز اعتراف کرده بود که ۲۹ نظامی آن طی ۲۴ ساعت گذشته در درگیری‌های زمینی در نوار غزه مجروح شده‌اند.

گردان‌های القسام پیش از این نیز اعلام کرده بود: یک خودروی جیپ از نوع «هامر» متعلق به ارتش دشمن را در محله «الشیخ رضوان» در شهر غزه هدف قرار دادیم و تمامی سرنشینان آن کشته شدند.

در همین حال، سرایا القدس نیز از بمباران محل تجمع نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در خان یونس خبر داد.

سرایا القدس در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: چند محل تجمع نظامیان دشمن را در خط مقدم شرق خانیونس با راکت و خمپاره‌های کالیبر سنگین هدف قرار دادیم. این حمله منجر به تلفات در میان نظامیان رژیم اشغالگر شد و بالگردهای این رژیم برای انتقال آنها وارد عمل شدند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه (هفتم اکتبر ۲۰۲۳) عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات گروه‌های مقاومت، اقدام به بمباران مناطق مسکونی، درمانی و فرهنگی نوار غزه کرده که در اثر این جنایت ضدانسانی تاکنون ۱۹ هزار و ۶۶۷ شهروند فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و بیش از ۵۲ هزار نفر دیگر هم زخمی شده‌اند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها