معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: در نخستین نشست توسعه استان‌های زاگرس‌نشین قرارگاه ویژه اشتغال تشکیل و ۲۴ پیشنهاد تصویب شد.
کد خبر: ۱۴۳۶۵۷۷
نویسنده ابوالفضل شمسی

به‌گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط‌عمومی استانداری چهارمحال و بختیاری؛  محمد کاظم منزوی روز سه‌شنبه با اعلام این خبر تأکید کرد: توسعه اشتغال و کارآفرینی تسهیل در وصول تقاضا، صدور مجوزهای کسب و کار، سرعت‌بخشی در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زا و تکمیل طرح‌های بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در اولویت این قرارگاه قرار دارد.

 

وی افزود: معرفی طرح‌های پیشران در استان‌های زاگرس‌نشین، تعیین نرخ سود بانکی در این استان‌ها و اختصاص خط اعتباری اشتغال از محل صندوق توسعه ملی از دیگر مصوبه‌های این قرارگاه به‌شمار می‌رود.

 

منزوی تصریح کرد: براساس ستاد توسعه استان‌های زاگرس‌نشین چهارمحال و بختیاری، خوزستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و کرمانشاه شش استانی مشمول طرح‌های اشتغال‌زا در این سند هستند.

 

وی با اشاره به تدوین طرح‌های آب‌رسانی، حفظ جنگل‌ها و توسعه زیرساخت‌های بوم‌گردی در استان‌های زاگرس‌نشین مرکزی یادآور شد: تا پایان همین هفته باید بسته‌های سیاستی توسعه استان‌های زاگرس‌نشین تدوین و آماده ارائه شود.

 

منزوی اضافه کرد: توسعه اشتغال، جلوگیری از مهاجرت و شکوفایی اقتصادی در استان‌های زاگرس‌نشین مرکزی از اهداف تشکیل ستاد توسعه استان‌های زاگرس‌نشین است

 

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها