نتایج یک نظرسنجی در آمریکا نشان می‌دهد که اغلب جوانان این کشور خواستار تشکیل یک دولت فلسطینی در کل اراضی اشغالی هستند.
کد خبر: ۱۴۳۶۱۵۴

به گزارش جام جم آنلاین، نتایج نظرسنجی دانشگاه هاروارد-هریس که برای بسیاری غیرمنتظره است نشان می‌دهد که اکثریت جوانان آمریکایی معتقدند که موجودیت اسرائیل باید متوقف شود و کنترل همه اراضی اشغالی به دست گروه حماس سپرده شود.

به گزارش نیویورک پست، نظرسنجی هاروارد-هریس که در هفته جاری انجام شده، نشان داد که ۵۱ درصد از آمریکایی‌های ۱۸ تا ۲۴ ساله از راه‌حل رادیکال برای مناقشه اسرائیل-فلسطین حمایت می‌کنند که منجر به پایان دولت یهود و جایگزینی آن با یک نهاد فلسطینی تحت حاکمیت حماس می‌شود.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که از هر ۱۰ آمریکایی جوان ۶ نفر معتقدند که یهودی‌ها «ظالم» هستند.

علیرغم نفوذ لابی‌های صهیونیستی در آمریکا، از زمان آغاز جنگ غزه میان حماس و رژیم صهیونیستی در تاریخ ۷ اکتبر، تظاهرات گسترده و بی‌سابقه‌ای در شهر‌های مختلف آمریکا برای حمایت از حقوق مردم فلسطین برگزارش شده است. 

این نظرسنجی تایید می‌کند که دیدگاه نسل جدید آمریکایی‌ها بسیار متفاوت‌تر از آمریکایی‌های نسل قبل‌تر است. در این نظرسنجی ۴ درصد از آمریکایی‌های بالای ۶۵ می‌گویند که اسرائیل باید پایان یابد.

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که بیش از ۶۰ درصد جوانان ۱۸-۲۴ ساله آمریکا عملیات طوفان الاقصی که به کشته شدن ۱۳۰۰ شهرک نشین و نظامی صهیونیست منجر شد را اقدامی در پاسخ به نارضایتی فلسطینیان خوانده‌اند. 

پایگاه خبری «میدل ایست مانیتور» اخیرا در گزارشی نوشت که کارشناسان آمریکایی که روند تظاهرات حمایت از رژیم صهیونیستی و مردم فلسطین را بررسی و دنبال می‌کنند، موضوع افزایش حمایت از فلسطینیان در افکار عمومی این کشور را تایید کرده و میگویند که میزان حمایت از مردم فلسطین در آمریکا بسیار بیشتر از رژیم صهیونیستی بوده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها