وزیر خارجه عربستان سعودی هشدار داد در صورتی که اقدامی صورت نگیرد، ملت فلسطین با خطر نابودی روبرو خواهد شد.
کد خبر: ۱۴۳۵۶۱۰

به گزارش جام جم آنلاین، «در صورتی که اقدامی صورت نگیرد، ملت فلسطین با خطر نابودی روبرو می‌شود و معیار‌های دوگانه غیرقابل تحملی در حمله به غزه وجود دارد». این سخنانی است که «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان سعودی روز سه‌شنبه در انتقاد از اقدامات رژیم صهیونیستی در حملات همه جانبه خود به نوار غزه مطرح کرده است.

سازمان‌های امداد و کمک‌رسانی سازمان ملل متحد وضعیت غزه را تحت تاثیر حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مناق غیرنظامی «آخرالزمانی» توصیف کرده‌اند و گفته‌اند تحت تاثیر شرایط کنونی نیمی از جمعیت ساکنان غزه گرسنه هستند و هزینه هر یک کیسه آرد نیز تحت تاثیر جنگ به ۹۵ دلار افزایش پیدا کرده است. وزیر خارجه عربستان سعودی در ادامه سخنانش گفته است: «آن چیزی که در فلسطین روی می‌دهد در تضاد با تمام کنوانسیون‌های بین‌المللی است».

سازمان جهانی بهداشت امروز سه شنبه اعلام کرد که تنها ۱۱ بیمارستان آن هم به صورت محدود در سرتاسر نوار غزه فعال هستند.

یک مقام سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که این تعداد تنها یک سوم بیمارستان‌های غزه را شامل می‌شود و خواستار فعال ماندن این بیمارستان‌ها شد. 

پیش از این، سازمان جهانی بهداشت در بیانیه‌ای به شدت از اسرائیل انتقاد کرد و اسرائیل را به بازداشت و بدرفتاری با کارکنان پزشکی در جریان حملات خود در داخل غزه متهم کرد.

آمریکا بزرگترین حامی و پشتیبان رژیم صهیونیستی در حملات همه جانبه خود به باریکه غزه به شمار می‌آید. آمریکا تا کنون چند صد میلیون دلار تسلیحات برای اسرائیلی‌ها ارسال کرده است. اخیرا نیز دولت بایدن با استفاده از اختیارات اضطراری و بدون مراجعه به کنگره، بیش از ۱۴ هزار گلوله تانک برای رژیم صهیونیستی ارسال کرده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها