مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین استان قزوین

تجلیل از فعالان فرهنگی و اصحاب رسانه در قزوین

مراسم تجلیل از فعالان فرهنگی و اصحاب رسانه در اربعین حسینی در حسینیه امامزاده حسین(ع) قزوین برگزار شد.
مراسم تجلیل از فعالان فرهنگی و اصحاب رسانه در اربعین حسینی در حسینیه امامزاده حسین(ع) قزوین برگزار شد.
کد خبر: ۱۴۳۵۴۶۷

مهرداد نوری- جام جم آنلاین قزوین:حجت الاسلام افشار ،مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین استان قزوین در مراسم تجلیل از فعالان فرهنگی و اصحاب رسانه در اربعین حسینی گفت: با هماهنگی تبلیغات اسلامی و دبیر ستاد اربعین تعداد ۶۰ مبلغ به کربلا اعزام شدند و ۲۶ نوع خدمت توسط کمیته فرهنگی ستاد اربعین به زائران ارائه شد که در این  عرصه در کشور شاخص بودیم.

افشار تصریح کرد: با همکاری صدا و سیمای مرکز قزوین یک تیم رسانه به کربلا اعزام شد و از همه موکب‌ها گزارش تهیه کردند و در شبکه‌های سراسری پخش شد.

این مسئول فرهنگی تصریح کرد: برگزاری مسابقه عکس، توزیع یک هزار هدیه برای کودکان عراقی و توزیع هدایا برای موکب داران عراقی، برگزاری مسابقه کتابخوانی و توزیع صد‌ها بسته فرهنگی میان زائران، تصحیح قرائت نماز و جمع آوری دل نوشته زائران از اقدامات فرهنگی انجام شده در اربعین امسال بود.

حجت الاسلام حاجی ابراهیمی مسئول بعثه رهبری در منطقه تهران هم گفت: درکربلا در دو جبهه خودی و غیرخودی خبرنگار بوده و انتقال پیام کربلا توسط خبرنگاران صورت گرفته است.

وی بیان کرد: اگر رسانه نباشد خیلی از اتفاقات خوب رخ نمی‌دهد و گسترش نمی‌یابد و عالم گیر شدن حماسه کربلا و عاشورا نیز مدیون رسانه است.

حجت الاسلام حاجی ابراهیمی اضافه کرد: قزوین تنها استان کشور است که کمیته فرهنگی ستاد اربعین آن در سوریه موکب دارد و این حرکت ویژه و شاخص است.

وی بیان کرد: سرعت انتشار خبر‌ها در رسانه‌های استان قزوین بالاست و این توانمندی جای تقدیر دارد.

حجت الاسلام عباسپور معاون فرهنگی اداره اوقاف قزوین نیز در این مراسم گفت: اربعین خودش کار رسانه‌ای است و اگر در این پروژه  عظیم مردم و رسانه‌ها نباشند کسی این حماسه را به این زیبایی درک نمی‌کند.

وی افزود: قلم شما خبرنگاران  تاثیرگذار است و امیدواریم آن را در ترویج وقف نیز بکار گیرید تا این سنت حسنه بیشتر در جامعه شناخته شود.

معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: از محل وقف ۲ میلیارد تومان در ایام اربعین به موکب داران و هیئت‌های مذهبی و اعزام زائران در طرح شمیم وحی در ایام اربعین کمک شد و یکی از مواکب متعلق به اداره اوقاف قزوین بود که خدمات ارزشمندی ارائه داد.

سلیمی مدیر حج و زیارت استان قزوین از فعالان فرهنگی هم گفت: از صدا و سیما، مطبوعات محلی و خبرگزاری که به خوبی اخبار این رویداد را منتشر کردند قدردانی می‌کنیم.

وی بیان کرد: علاوه بر تجلیل از رسانه‌ها و فعالان فرهنگی از راهنمایان اربعین و امدادگران هم تقدیر می‌کنیم که در دو استان کشور عراق مستقر بودند و در قسمت شمالی کربلا خدمت رسانی کردند

مدیر حج و زیارت استان قزوین گفت: در گرمای طاق فرسای تابستان توانستیم ابتدا از ۴۰ نفر نیرو استفاده کنیم که سپس آن‌ها را به  ۱۱۰ نفر رساندیم و به بیش از ۱۱۰ هزار نفر خدمت رسانی انجام شد.

در پایان این مراسم از تلاش عکاسان، خبرنگاران، فیلمبرداران و فعالان فرهنگی در پیاده روی اربعین تجلیل شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها