رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در هفته پیش‌رو دو سامانه بارشی وارد کشور می‌شود، گفت: با این حال امروز (شنبه)، سه‌شنبه و چهارشنبه پیش‌رو شاهد افزایش غلظت آلاینده‌ها و آلودگی‌هوای کلانشهر تهران خواهیم بود.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در هفته پیش‌رو دو سامانه بارشی وارد کشور می‌شود، گفت: با این حال امروز (شنبه)، سه‌شنبه و چهارشنبه پیش‌رو شاهد افزایش غلظت آلاینده‌ها و آلودگی‌هوای کلانشهر تهران خواهیم بود.
کد خبر: ۱۴۳۴۷۷۶

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور عنوان کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی امروز شنبه سامانه‌ای بارشی از شمال غرب وارد کشور می‌شود و تحت تاثیر فعالیت این سامانه شهروندان در استان‌هایی مانند آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، البرز و غرب تهران شاهد بارش باران پاییزی خواهند بود.

به گفته وی فردا، یکشنبه نیز تقریبا در بیشتر مناطق کشور شاهد پایداری جو خواهیم بود.

ضیاییان ادامه داد: روز دوشنبه نیز بارش‌ها به سواحل دریای خزر و بخشی از آذربایجان غربی محدود خواهد بود.
 
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه از اواخر روز دوشنبه سامانه بارشی دیگری از شمال غرب وارد کشورمان خواهد شد، توضیح داد: به این ترتیب بارش‌های روز سه‌شنبه از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

وی ادامه داد: در روز سه‌شنبه پیش رو نیز شاهد بارش باران در مناطقی مانند آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، گیلان، البرز، مرکزی و همدان خواهیم بود.

ضیاییان درباره شرایط جوی کشور در روز چهارشنبه نیز عنوان کرد: بارش باران را در این روز در بیشتر مناطق نیمه غربی کشور شاهد خواهیم بود و شهروندان در آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران گلستان، خراسان شمالی، کرمانشاه، ایلام، کردستان، خوزستان، مرکزی، همدان، لرستان، زنجان، قزوین، البرز و تهران بارش‌های پاییزی را تجربه خواهند کرد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی ادامه داد: در خصوص شرایط جوی روز پنجشنبه نیز از هم اکنون نمی‌توان اطلاعات دقیقی را مطرح کرد. اما می‌توان گفت در این روز شاهد خواهیم بود که بخش عمده‌ای از مناطق مرکزی کشور بارش باران را خواهند داشت.
 
وی در پاسخ به این پرسش که آیا در هفته پیش‌رو تغییر محسوسی در دمای هوا اتفاق خواهد افتاد؟ نیز بیان کرد: دمای هوا تغییر محسوسی نخواهد کرد. اما روز‌های پایانی هفته دمای هوای کلانشهر تهران کاهش خواهد داشت.

ضیاییان درباره اینکه آیا در هفته پیش‌روز نیز شاهد افزایش غلظت آلاینده‌های هوا خواهیم بود؟ به جام جم آنلاین گفت: شرایط آلودگی‌هوا بشدت هفته گذشته نخواهد بود. اما در برخی روز‌ها شاهد افزایش غلظت آلاینده‌ها خواهیم بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی ادامه داد: در خصوص شهر تهران انتظار داریم که امروز، شنبه نیز شاهد افزایش غلظت آلاینده‌های هوا باشیم. اما از فردا یکشنبه با وزش باد شرایط بهبود خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه روز دوشنبه نیز احتمالا وضعیت هوای تهران آلوده نخواهد بود، عنوان کرد‌: این درحالی است که افزایش غلظت آلاینده‌های هوا را در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در تهران خواهیم داشت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها