سازمان پزشکان بدون مرز خواستار تشدید فشار‌ها بر رژیم صهیونیستی جهت توقف حملات این رژیم به نوار غزه شد.
کد خبر: ۱۴۳۴۳۵۹

به گزارش جام جم آنلاین، سازمان پزشکان بدون مرز در جریان اقداماتی خواستار تشدید فشار بر رژیم صهیونیستی جهت توقف حملات بی‌امان این رژیم به مردم غزه شد.

این سازمان بشردوستانه که مقر آن در فرانسه است در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: از کشور‌های سراسر جهان می‌خواهیم که اسرائیل را برای توقف حملات به مردم غزه و پایان دادن به محاصره این منطقه تحت فشار قرار دهند. نوشته مذکور با هشتگ همین حالا باید متوقف شود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد.

اقدامات سازمان مذکور به همین جا ختم نشد، بلکه در جریان «نامه‌ای سرگشاده» که آن را در قالب ویدئویی به اشتراک گذاشته است نیز پیامد‌های حملات رژیِم صهیونیستی به غزه را گوشزد کرده است. در این نامه نوشته شده است: ما شاهد آن هستیم که اصل اساسی بشریت، آشکارا نقض شده است. در ادامه آماده است: "حملات همه جانبه" اسرائیل فقط علیه حماس انجام نمی‌شود. این حملات به هر قیمتی بر سر تمام غزه و مردم آن اجرا می‌شود.

در ادامه نامه مذکور جهت انتقاد از اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی آمده است: حتی جنگ‌ها هم قوانینی دارند. با این حال، اسرائیل با دکترین نظامی خود که هیچ تناسبی با این قوانین ندارد، آن‌ها را نادیده می‌گیرد. شمال غزه در حال محو شدن از روی نقشه است.

سازمان مذکور به صراحت عنوان کرده است: رهبران جهان تاکنون یا با کمک مالی یا به واسطه تامین سلاح با اسرائیل در این ماجرا همدست بوده‌اند و هیچ تلاشی را برای توقف جنگ به جز سخنان پوچ و توخالی انجام نداده‌اند.

این سازمان خواستار توقف «حملات بی رویه و بی امان»، «آوارگی اجباری» و «حمله به بیمارستان‌ها و کارکنان پزشکی» درغزه شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی جمعه شب گذشته پس از اعلام توقف آتش‌بس یک هفته‌ای، بمباران نوار غزه را از سر گرفت. این رژیم از تاریخ ۷ اکتبر، حملات بی‌امان هوایی و زمینی گسترده‌ای را به نوار غزه آغاز کرده است.

وزارت بهداشت فلسطین روز دوشنبه شما جان باختگان ناشی از حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی را نزدیک به ۱۵ هزار و ۹۰۰ نفر عنوان کرد. در همین فاصله زمانی تعداد مجروحان جنگی نیز به ۴۲ هزار نفر افزایش پیدا کرده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها