درسفر معا‌ون توسعه و فناوری رسانه ملی به کرمان صورت گرفت؛

تفاهم نامه رسانه ملی و استانداری برای توسعه زیرساخت های فنی صداوسیمای کرمان

علیرضاشریفی معاون توسعه و فناوری رسانه ملی به همراه عربیون مدیرکل فنی معاونت امور استانها در سفر یک روزه به کرمان از تجهیزات فنی مرکز این استان بازدید و درخصوص تامین اعتبار برای زیرساخت های فنی و ساختمان جدید صدا و سیما با مسولان استانی کرمان رایزنی کردند.
علیرضاشریفی معاون توسعه و فناوری رسانه ملی به همراه عربیون مدیرکل فنی معاونت امور استانها در سفر یک روزه به کرمان از تجهیزات فنی مرکز این استان بازدید و درخصوص تامین اعتبار برای زیرساخت های فنی و ساختمان جدید صدا و سیما با مسولان استانی کرمان رایزنی کردند.
کد خبر: ۱۴۳۱۹۹۳

به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛ در این سفرمعاون توسعه و فناوری رسانه دردیداربا استاندار کرمان، تفاهم نامه همکاری مشترک این معاونت با استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان به امضا رساند. 

 

این تفاهم نامه که به مدت دو سال از تاریخ امضاء قابلیت اجرا دارد، در راستای تحقق رسانه هویت محور و عدالت گستر و به منظور رفع موانع موجود، تعمیر، توسعه و بروزرسانی زیرساخت های فنی صداوسیمای استان کرمان مبادله شد.

 

علیرضا شریفی معاون توسعه و فناوری سازمان صداوسیما گفت: سیگنال‌رسانی وظیفه اصلی واحدهای فنی است، اگرمراکز استان‌ها از نظر تولید محتوا غنی باشند و برنامه‌های مناسب و با کیفیت مطلوب برای مخاطب تولید کنند، اما امکان ارسال سیگنال برای مخاطب فراهم نباشد، غیراز اتلاف وقت و بودجه چیزی عاید رسانه نخواهد شد. 

 

وی بیان کرد: برای ایجاد فضای جدید درعرصه رقابتی دوازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی برنامه‌ریزی شده که در نهایت برای هر حوزه جداگانه یک کانال تلویزیونی ایجادکند و با این کار ارزش افزوده‌ای درکل کشور ایجاد می‌شود. 

 

وی ادامه داد:کرمان با بیش از 9 حوزه به تجهیزات زیادی نیاز داردو باید تمهیدات لازم و خاصی را شامل شود که برای اسفند ماه و انتخابات آماده باشند.

 

محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان نیز در دیدار با معاون توسعه و فناوری رسانه ملی و امضاء تفاهم نامه گفت: کرمان استان پهناوری است و بر همین اساس توسعه فعالیت های سازمان صدا و سیما در بخش های نرم افزاری و سخت افزاری بسیار مهم و تاثیرگذار است.

 

وی به نقش کلیدی صدا و سیما در عرصه فرهنگ سازی، آموزش و اطلاع رسانی پرداخت و افزود: استان کرمان به واسطه حضور مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی باید پاسخگوی حجم وسیعی از شبکه ها و اطلاع رسانی درتمام کشور و حتی رسانه های جبهه مقاومت باشد و این مسئله می طلبد که نگاه‌ ویژه ای به استان در حوزه تجهیزات و امکانات صدا و سیما باشد.

 

ازمهمترین مفاد این تفاهم نامه می توان به تامین تجهیزات بروزرسانی SNG مرکز با قابلیت HD، بروزرسانی تجهیزات سیگنال رسانی زمینی، دیجیتال سازی تعدادی از فرستنده های آنالوگ سطح استان(40 ایستگاه)، بروزرسانی و HDسازی واحد سیارتلویزیونی و همچنین بهبود و توسعه پوشش شبکه های تلویزیونی و رادیویی FM اشاره کرد.

 

معاون توسعه و فناوری رسانه ملی همچنین ضمن زیارت مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و گلزار شهدا از ایستگاه دوم درحال ساخت کوههای مسجد صاحب الزمان(عج) کرمان، ساختمان جدید در حال ساخت صدا و سیمای مرکز کرمان بازدید و در جلسه شورای مدیران این مرکز حضور یافتند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها