تهران آماده انتخابات
فرماندار تهران در بازدید از غرفه جام جم مطرح کرد

تهران آماده انتخابات

معاون استاندار و فرماندار تهران در گفتگو با جام جم آنلاین:

رکورد تعداد داوطلبان مجلس در تهران شکست | فرصت اعتراض از ۲۳ تا ۲۶ آبان

معاون استاندار و فرماندار تهران با اشاره به اینکه داوطلبی ۴۸۲۸ نفر در تهران تایید شده است، گفت: افرادی که عدم احراز یا عدم تایید شده‌اند از ۲۳ تا ۲۶ آبان فرصت دارند تا اعتراض خود را در سامانه keshvar.moi.ir  ثبت کنند.
معاون استاندار و فرماندار تهران با اشاره به اینکه داوطلبی ۴۸۲۸ نفر در تهران تایید شده است، گفت: افرادی که عدم احراز یا عدم تایید شده‌اند از ۲۳ تا ۲۶ آبان فرصت دارند تا اعتراض خود را در سامانه keshvar.moi.ir  ثبت کنند.
کد خبر: ۱۴۳۰۱۲۳

به گزارش جام جم آنلاین، احمد قیومی درباره تعداد داوطلبانی که صلاحیت آنها برای نمایندگی مجلس تهران تایید شده است، گفت: هیات اجرایی انتخابات تهران در این خصوص استعلام‌های لازم را از مراجع پنجگانه انجام داده است و به این شکل براساس مواد 31، 32، و33 قانون انتخابات در این خصوص اظهار نظر شده است.

وی با اشاره به اینکه در تهران داوطلبی 4828 نفر تایید شده است، افزود: براساس این آمار رکورد داوطلبان حوزه انتخابی تهران شکسته شده است، زیرا تاکنون تایید چنین آماری برای 30 کرسی نمایندگی استان تهران بی‌سابقه بوده است.

فرماندار تهران درباره اینکه از این تعداد دواطلب چند نفر تایید نشده‌اند؟ نیز به جام جم آنلاین گفت:  از این تعداد 295 نفر عدم تایید و‌ 462 نفر نیز عدم احراز شده ‌اند.

به گفته قیومی  در این بین پنج نفر از داوطلبان نیز ‌انصراف خود را اعلام کرده‌اند.

وی درباره اینکه عدم تایید و احراز داوطلبان چگونه مشخص شده است؟ نیز توضیح داد: هیات اجرایی پس از بررسی تمام مستندات و بر اساس قانون هر کدام از این مسائل را اعلام می‌کند.

فرماندار تهران درباره اینکه داوطلبان عدم تایید و عدم احراز شده چگونه می‌توانند در این خصوص اعتراض خود را مطرح کنند؟ عنوان کرد: این مساله از طریق پیامک و نامه کتبی از طریق پست به داوطلبان اطلاع داده شده است و آنها فرصت لازم را در اختیار دارند تا چنانچه اعتراضی دارند در این باره اقدام کنند.

 قیومی عنوان کرد: با توجه به اینکه امسال فرایند ثبت نام الکترونیکی بود و برای این مهم سامانه‌ای طراح شده است، داوطلبان می‌توانند از 23 تا 26 آبان ماه برای ثبت اعتراض خود به ‌ سامانه keshvar.moi.ir  مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه داوطلبان می‌توانند مستندات و توضیحات خود را مطرح کنند، ادامه داد: براساس قانون به اعتراض افراد رسیدگی خواهد شد.

فرماندار تهران در توضیح عدم احراز نیز بیان کرد: یعنی صلاحیت شخص برای نمایندگی مجلس به طور دقیق احراز نشده است در واقع چنین داوطلبی رد نشده ‌ و می‌تواند توضیحات خود را دوباره مطرح کند و با رفع نواقص به پرونده او دوباره رسیدگی می‌شود.

قیومی درباره افرادی که عدم تایید شده‌اند نیز عنوان کرد: افرادی که به شکل کامل رد می‌شوند، دارای احکام قطعی خاص هستند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها