معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان از افزایش ۳۰ درصدی تعداد داروخانه‌های همدان طی دو سال اخیر به منظور بالا بردن امکانات نگهداری دارو در استان خبر داد.
کد خبر: ۱۴۲۹۸۸۷

به گزارش جام جم آنلاین همدان، قدرت‌اله رستمی اظهار داشت: در راستای افزایش خدمت‌رسانی و ایجاد عدالت اجتماعی، خدمات دارویی در استان، توسعه یافته است. 

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان افزود: بیمارستان‌های استان به اندازه کافی دارو ذخیره دارند البته برخی از اقلام دارویی ممکن است به علت‌های خاص مثلا اینکه وارداتی هستند و در مقاطعی که به کشور وارد نمی‌شوند، دچار کمبود شوند.

وی بیان کرد: اگر دارویی در کشور کمبود داشته باشد و تولید داخلی پاسخگوی مصرف نباشد، سازمان غذا و دارو حتما اقدام به واردات می‌کند و بر اساس نیاز استان‌ها و سهمیه‌بندی‌، داروها توزیع می‌شود.

رستمی ادامه داد: به نظر می‌رسد شیوع آنفلوآنزا و کرونا باعث کمبود برخی از داروها شده است، با شروع فصل پاییز ممکن است مصرف دارو برای سرماخوردگی افزایش یابد که برخی مواقع در برخی داروخانه‌ها با کمبود مواجه می‌شویم.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حال حاضر در کشور کمبودی در زمینه انسولین نداریم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها