ایهاب حماده، نماینده پارلمان لبنان در گفت‌و‌گو با «جام‌جم»:

صهیونیست‌ها قادر به محاسبه تلفات خود نیستند

به‌رغم حمایت‌های همه‌جانبه آمریکا و کشورهای اروپایی از جنایات رژیم اشغالگر قدس، ضریب آسیب‌پذیری صهیونیست‌ها در جنگ زمینی شدیدا افزایش یافته و هر روزه، اخبار تکان‌دهنده‌تری از تلفات رژیم‌صهیونیستی در رسانه‌ها منتشر می‌شود. کار به‌جایی رسیده است که بسیاری از نظامیان ارشد صهیونیست و مقامات امنیتی کنونی و سابق این رژیم، نسبت به شکست محاسبات و پیش‌فرض‌های خود در جنگ زمینی درغزه اعتراف کرده‌اند.
کد خبر: ۱۴۲۹۵۰۰
صهیونیست‌ها قادر به محاسبه تلفات خود نیستند
 
ورود مؤثر حزب‌ا... لبنان به معادله نبرد نیز وضعیت سخت‌تری را به ضرر صهیونیست‌ها خلق کرده است. در این خصوص گفت‌وگویی با ایهاب حماده، نماینده پارلمان لبنان صورت داده‌ایم:

باتوجه به آخرین وضعیت حاکم بر نوارغزه و جنگ‌زمینی رژیم اشغالگرقدس و رزمندگان مقاومت، شرایط‌میدانی راچگونه ارزیابی می‌کنید؟
در ارزیابی شرایط حاکم بر میدان نبرد، همین بس که صهیونیست‌ها حتی قادر به شمارش تلفات خود نیز نیستند. هریک از محافل صهیونستی یک نوع روایتگری از تعداد کشته‌ها، زخمی‌ها و اسرای خود دارند. با این حال همه این محافل در یک موضوع متفق‌القول هستند. این‌که شراط در جنگ غزه بسیار پیچیده بوده و پیش‌بینی‌های آنها در بسیاری از موارد با شکست مواجه شده است. صهیونیست‌ها در وضعیت بسیار سختی به‌سر می‌برند و شکست میدانی آنها حتمی خواهد بود که این دستاوردی بزرگ برای مقاومت است. رژیم اشغالگر قدس از سال ۱۹۴۸ یعنی اشغال فلسطین، به‌عنوان بازیگری نامشروع و قلدر وارد معادلات منطقه شد و حمایت غرب را نیز به صورت مطلق کسب کرد. از آن زمان، شاهد بودیم که صهیونیست‌ها چگونه دست به تحقیر اعراب می‌زدند و چه سرنوشتی را برای کشورهای گوناگون مسلمان رقم زدند اما اکنون، رزمندگان مقاومت با صلابت و قدرت خود، صهیونیست‌ها را ناکام گذاشته‌اند. امروز اسرائیل زیر پای رزمندگان مقاومت بوده و گروه‌های مقاومت به همه نقاط اراضی اشغالی و عمق استراتژیک اسرائیل دسترسی دارند. اینها نشانه همان پیروزی نهایی و بزرگ است. 
 
برخی سیاستمداران در اراضی اشغالی مانند نتانیاهو و فراتر از آن، بایدن رئیس‌جمهور آمریکا عملا طی روزهای اخیر در‌صدد گسترش ابعاد میدانی نبرد برآمده‌اند تا غزه را به‌صورت کامل مورد هجمه قرار دهند. نظر شما در این‌خصوص چیست؟
بدون شک اگر درگیری در سراسر غزه و فلسطین گسترش پیدا کند گروه‌های مقاومت هرگز در برابر این موضوع منفعل نخواهند ماند. این موضوع، قبلا نیز از سوی جبهه واحد مقاومت مورد تاکید قرار گرفته است. در این صورت، طوفان‌الاقصی و رخدادی مشابه آن، کمترین و کوچک‌ترین اتفاقی است که می‌تواند در اراضی اشغالی رخ دهد. گسترش دامنه عملیات صهیونیست‌ها در منطقه به معنای خودکشی آنهاست، زیرا در این صورت با قدرت همه‌جانبه مقاومت مواجه خواهند شد. رژیم اشغالگر قدس اکنون نیز عملا سقوط کرده و آنچه در تل‌آویو و دیگر نقاط اراضی اشغالی می‌گذرد، همین حقیقت مطلق را تایید می‌کند. امیدوار هستیم به‌زودی نماز آزادی قدس شریف را در مسجد‌الاقصی به جای بیاوریم. 
 
​​​​​​​آمریکا و رژیم اشغالگر قدس بارها در پیام‌های مخفی و مواضع آشکار خود، نگرانی خود را بابت ورود حزب‌ا... لبنان و دیگر گروه‌های مقاومت به جنگ غزه ابراز کرده‌اند. این نگرانی نشأت گرفته در چیست؟
واقعیت امر این است که تجمیع قدرت گروه‌های مقاومت، هزینه و شدت شکست و نابودی رژیم اشغالگر قدس و حامیان آن را تشدید خواهد کرد. امروز دشمنان نسبت به قدرت حزب‌ا... و دیگر گروه‌های مقاومت آگاه هستند. مقاومت در برابر فشارهای دشمن صهیونیستی و آمریکا، از رویکرد مقاومت ترکیبی استفاده کرده است. به عبارت بهتر، ما جنگ ترکیبی دشمنان را به‌خوبی رصد کردیم و در مقابل ابعاد گوناگون این جنگ اقدامات مؤثر و مفیدی صورت داده‌ایم‌. همگان به‌یاد دارند که حتی آمریکا و رژیم اشغالگر قدس در مقطعی تلاش کردند با استفاده از اهرم‌های معیشتی و اقتصادی، ملت لبنان را در برابر حزب‌ا... قرار دهد اما در این عرصه نیز ناکام ماند. قدرت رصد و عملیات جبهه مقاومت، مثال‌زدنی و در اوج خود قرار دارد. در چنین شرایطی دشمنان حق دارند از اتحاد گروه‌های مقاومت در عرصه میدانی نیز نگران باشند. گروه‌های مقاومت جملگی بر صحنه مسلط هستند و نسبت به پیروزی نهایی بر دشمن صهیونیستی و حامیان آن نیز ایمان دارند. این پیروزی اکنون برای همه گروه‌های مقاومت در دسترس خواهد بود. ریشه وحشت و نگرانی محافل امنیتی و رسانه‌ای رژیم صهیونیستی و آمریکا نسبت به ورود حزب‌ا... و دیگر گروه‌های مقاومت به جنگ غزه نیز همین مسأله است. 
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها