کتائب حزب الله عراق به شدت درباره سفر وزیر خارجه آمریکا به این کشور هشدار داد.
کتائب حزب الله عراق به شدت درباره سفر وزیر خارجه آمریکا به این کشور هشدار داد.
کد خبر: ۱۴۲۹۳۵۰

به گزارش جام جم آنلاین، رسانه‌های عراقی به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش دادند که بلینکن امروز یکشنبه در سفری اعلام نشده به عراق سفر خواهد کرد.

«ابوعلی العسکری» مسئول دفتر امنیتی کتائب حزب الله عراق اعلام کرد: در سایه جنایات آمریکا-اسرائیل علیه کودکان و زنان غزه با حمایت کشور‌های غربی و همپیمانان منطقه‌ای آنها، برای همه دنیا انسان نبودن و دست داشتن آنان در ارتکاب جنایات وحشیانه در فلسطین، آشکار شده است.

وی ضمن مخالفت شدید با سفر بلینکن به عراق بیان کرد: در اینجا لازم است به چند نکته اشاره کنیم؛ نخست اینکه سفر بلینکن یهودی وزیر خارجه آمریکا و به عبارت بهتر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به عراق امام علی و امام حسین (علیهما السلام) غیرقابل قبول است و اگر بیاید ما با آن با اقدامات و تنش بی سابقه برخورد خواهیم کرد.

وی افزود: دوم اینکه پس از تشدید اقدامات نظامی مقاومت اسلامی عراق در این هفته، ما در راستای به تعطیلی کشاندن منافع آمریکا در عراق و کل منطقه حرکت خواهیم کرد و این روندی است که طی هفته‌های آتی در صورت ادامه جنگ ما به سمت آن حرکت خواهیم کرد.

العسکری تاکید کرد: سوم اینکه درباره بستن سفارت آمریکا و ممانعت از ورود آمریکایی‌ها به کشورمان به شیوه خاص (غیر مسالمت آمیز) برخورد خواهیم کرد، زیرا برخورد مسالمت آمیز با قاتلان بزدل و حقیر میسر نیست.

العسکری گفت: چهارم اینکه مطرح کردن بحث خروج نیرو‌های خارجی در این مقطع زمانی تلاشی انحرافی و با هدف بستن دستان مقاومت و منحرف کردن نگاه افکار عمومی از غزه است. اخراج این نیرو‌ها از عراق اجتناب ناپذیر است.

منابع پارلمانی عراق از سفر قریب الوقوع وزیر امور خارجه آمریکا به بغداد خبر دادند.

عضو کمیته روابط خارجی مجلس عراق روز شنبه در اظهاراتی مطبوعاتی سفر بلینکن به بغداد را بسیار مهم ارزیابی کرد.

«عامر الفایز» اظهار داشت: سفر وزیر امور خارجه آمریکا به بغداد بویژه اینکه منطقه و جهان در نتیجه جنگ غزه در شرایط حساسی به سر می‌برد و به دلیل پیامد‌های خطرناک و بزرگ این جنگ بر منطقه و جهان، بسیار مهم است.

وی اظهار کرد: طرف آمریکایی از دولت عراق می‌خواهد که به دلیل وزن منطقه‌ای خود، آرامش کشور را حفظ و از گسترش جنگ جلوگیری کند.

این سفر در حالی انجام می‌شود که در پی حمایت واشنگتن از حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، فراخوان‌ها و تحرکات علیه آمریکایی در عراق و درخواست‌ها برای بستن سفارت آمریکا رو به افزایش است. با این حال وضعیت آینده روابط آمریکا و عراق بویژه با حملات و هدف قرار گرفتن منافع و پایگاه‌های آمریکا در عراق مبهم است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها