استاندار کرمان در دیداربا معاون سازمان پدافندغیرعامل کشور: 

دستگاه‌های ملی باید از کشاورزان کرمانی حمایت کنند 

معاون پارلمانی رئیس جمهور:

اصلاح الگوی کشت با نگاه به بازار و میزان مصرف داخلی و خارجی مطرح است

معاون پارلمانی رئیس جمهور در نخستین جشنواره زعفران راویز رفسنجان گفت: اصلاح الگوی کشت با سیاست آینده‌نگری و نگاه به بازار و میزان مصرف داخلی و خارجی مطرح است.
کد خبر: ۱۴۲۹۰۶۳

به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛ نخستین جشنواره زعفران راویز رفسنجان جمعه ۱۲ آبان ماه با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور، معاون اقتصادی استاندار کرمان، مدیرکل میراث فرهنگی استان، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستانی برگزار شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در این جشنواره گفت: اصلاح الگوی کشت با سیاست آینده‌نگری و نگاه به بازار و میزان مصرف داخلی و خارجی مطرح است و امیدواریم در این زمینه با حمایت‌های دولت، علاوه بر خودکفایی در تولید، صادرات محصولات کشاورزی نیز به اقصی نقاط جهان انجام شود.

سیدمحمدحسینی، بیان کرد: باید به سمت کشت محصولات با نیاز آبی اندک با استفاده از روش‌های علمی رفت و شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی در این حوزه نقش بسزایی دارند. 

وی افزود: کشت گلخانه‌ای در کشور نتیجه‌بخش است و به راحتی می‌توان محصولات این کشت را صادر کرد، لذا نیاز است زیرساخت‌های ناوگان هوایی ارتقا یابد تا مشکل بیکاری رفع شود. 

حسینی تصریح کرد: تاکید رئیس جمهور بر این است که در هر شهرستانی باید جایگاهی برای عرضه محصولات مشاغل خانگی ایجاد شود و لذا شهرداری‌ها در این موضوع کمک کنند. 

وی ادامه داد: دولت سیزدهم صادرات محصولات گلخانه‌ای و بیمه دام و طیور و آبزیان را دنبال می‌کند تا دغدغه تولیدکنندگان کمتر شود.

بیش از 45 هکتار از مزارع رفسنجان زیرکشت زعفران است که 40 درصد این مساحت در دهستان راویز قرار دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها