مهندس سلطانی در همایش ملی پدافند سایبری:

اصول پدافندی در توسعه زیرساخت های ارتباطی کشور یک ضرورت است

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در همایش ملی پدافند سایبری که امروز چهارشنبه سوم آبان همزمان با اولین روز هفته پدافندغیرعامل برگزارشد، با اشاره به نقش اساسی مخابرات در تامین زیرساخت های پدافند غیرعامل کشور اظهارداشت: اقدامات شرکت مخابرات در تامین امنیت سایبری شبکه های ارتباطی شامل بخش خصوصی و public است که با اجرای اصول مرتبط با امنیت شبکه، طرح افزونگی شبکه سوئیچینگ کشور در راستای اصول پدافندی برقرار می شود.
کد خبر: ۱۴۲۷۶۲۳

جام جم آنلاین اصفهان؛ مهندس سلطانی در این همایش که با حضور دکتر جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور، مدیران این سازمان و جمعی از مدیران ارشد حوزه مخابرات و امنیت سایبری برگزار شد، اعلام کرد: رعایت اصول پدافند غیرعامل در مخابرات، کاهش ریسک در ارتباط شبکه، افزایش پایداری، و استمرار ارائه خدمات امن و یکپارچه را به دنبال دارد.

وی گفت: اتصال تجهیزات انتقال و برقراری مسیرهای فیبر بین مراکز شهری موجب می شود که شبکه اصلی انتقال ارتباطی کشور در راستای تحقق اصول پدافندی، هرگز با قطعی مواجه نشود.

مهندس سلطانی خاطرنشان کرد: علی رغم برخی مشکلات نقدینگی، به دلیل اهمیت فوق العاده پدافند غیرعامل، در تلاش هستیم در تمام موارد و خدمات مخابرات، سرویس SLA برنز به بالا به مشتریان ارائه  دهیم.

وی افزود: در پایان شش ماهه اول سال ۱۴۰۲، با تلاش ها انجام شده به مجموع ۱۲۲ هزار و ۶۳۰ کیلومتر فیبرنوری اجراشده در سراسر کشور رسیده ایم.

مهندس سلطانی با اشاره به اهمیت سرویس نورونتا به عنوان یک سرویس امن غیراشتراکی تخصصی ویژه سازمان ها گفت: در ابتدای کار،  در مورد نورونتا این حجم از خدمات پیش بینی نمی شد، اما با استمرار تلاش و همکاری شرکت ها و نهادهای مهم کشور، اکنون سرویس نورونتا در بسیاری از سازمان ها به عنوان یک شبکه امن و تخصصی در مسیر ارتباطات بین سازمانی ، به یکی از نمادهای استقرار پدافند غیرعامل در شرکت مخابرات و سرویس های سازمانی آن تبدیل شده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران خاطرنشان کرد: به دلیل تعدد شبکه‌ها و نفوذ پذیری آن‌ها، امکان تحت تاثیر قرار گرفتن سیستم‌های کل کشور وجود دارد که در کنار آن زمانی که کنترل متمرکزی با اصول پدافندغیرعامل وجود داشته باشد، امنیت افزایش پیدا می‌کند.

مهندس سلطانی گفت: علاوه بر انتقال ترافیک امن و پایدار داخل استانی در سرتاسر کشور توسط شرکت مخابرات، بالغ بر ۲۵ هزار سرویس پرظرفیت به اپراتورهای مختلف ثابت و سیار در راستای تعامل هر چه بهتر واگذار شده است.

وی با بیان اینکه شرکت مخابرات ایران در مقوله دفاع از فضای حیاتی سایبری کشور، با توجه به پیچیدگی‌های روزافزون فناوری و صنعت ارتباطات، نقش مهمی در اصول پدافند غیرعامل دارد، بیان کرد:  رعایت اصول پدافندی در توسعه زیرساختهای ارتباطی کشور یک ضرورت است  و متناسب با تنوع تهدیدات باید همواره، آماده و مجهز باشیم.

/* هاجر مقضی خبرنگار جام جم آنلاین

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها