طی مراسمی با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان زمین چمن مصنوعی هنرستان فنی و حرفه ای و کار دانش شهید شیرودی آموزش و پرورش ناحیه یک کرمان با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان در پنجمین روز از هفته ورزش و تربیت بدنی افتتاح شد.
کد خبر: ۱۴۲۷۳۲۴

به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛ محسن منوچهری نژاد، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان در آئین افتتاح این زمین چمن مصنوعی ضمن تبریک هفته ورزش و تربیت بدنی گفت: طرح شهیدسلیمانی (نهضت ایجادفضاهای ورزشی درون مدرسه‌ای) درحال اجرااست تا زیرساخت‌های ورزشی در مناطق کم برخوردار برای دانش آموزان فراهم آید.

وی افزود: چاقی و اضافه وزن دانش آموزان در دوران کرونا و کمبود فضاهای ورزشی به عنوان یک معضل در آموزش و پرورش مطرح است، در همین راستا تلاش می‌کنیم سرانه فضای ورزشی دانش‌آموزان ارتقا پیدا کند.

منوچهری نژاد، خاطرنشان کرد: فعالیت ابتدایی قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی از حوزه ورزش دانش‌آموزی آغاز شده که امروزه در میادین بین‌المللی و جهانی خوش می‌درخشند و دولت انقلابی با اجرای طرح شهید سلیمانی جرقه امید و نشاط را در بین دانش به وجود آورده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه این طرح، تحولی در بخش فضاهای ورزشی استان ایجاد می‌کند، تصریح کرد: بهینه سازی فضاهای ورزشی درون مدرسه‌ای به منظور افزایش میزان تحرک بدنی دانش آموزان، اصلاح ساختار قامتی، افزایش شادی و نشاط و تربیت و تحویل نسلی سالم و با نشاط به جامعه از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح است.

محسن منوچهری نژاد، تأمین و آماده‌سازی فضاهای درون مدرسه‌ای را مقدمه‌ای برای فراهم کردن زمینه لازم برای تعلیم و تربیت زیستی و بدنی دانست و افزود: میانگین سرانه فضاهای ورزشی دانش‌آموزان استان کرمان نسبت سال گذشته بیش از ۴۱ درصد رشد داشته است.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها