jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۴۲۶۴   ۰۱ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۳:۵۰

شورای امنیت درپی درخواست اتحادیه عرب از سازمان ملل متحد و جامعه بین المللی برای مداخله فوری برای رفع محاصره مقر یاسر عرفات توسط اسرائیل روز دوشنبه

در یک جلسه علنی اضطراری به بررسی اوضاع خاورمیانه می پردازد. به گزارش خبرگزاری فرانسه ، کوفی عنان دبیرکل سازمان ملل دراین جلسه شرکت دارد و نمایندگان 35 کشور دراین جلسه سخنرانی می کنند. سوریه به نمایندگی ازسوی کشورهای عرب خواستار تصویب طرح یک قعطنامه برای توقف فوری محاصره مقر یاسر عرفات توسط ارتش اسرائیل شده است . درعین حال ، مساله عقب نشینی نیروهای اسرائیل به مواضع پیشین خود، قبل از آغاز انتفاضه دوم در سپتامبر سال 2000 دراین درخواست مطرح گردیده است . به نقل از منافع دیپلماتیک شورای امنیت در بعدازظهر روز دوشنبه (به وقت نیویورک ) در مورد طرح این قطعنامه تصمیم می گیرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر