نگاهی به روش‌های درست فرزندپروری

پدر و مادر یک قهرمان باشید

تمام تلاش والدین تربیت یک فرزند موفق،‌ باهوش و مستقل است اما گاهی ناخواسته با رفتارهای اشتباه‌شان مسیر پیشرفت کودک را به سمتی نادرست و غلط هدایت می‌کنند و ظرفیت کودک را برای رسیدن به موفقیت در آینده و پیشرفت در همان سال‌های اولیه‌ زندگی به نحوی از بین می‌برند. این یک حقیقت است که هر پدر و مادری می‌تواند فرزندی نابغه و موفق تربیت کند.
کد خبر: ۱۴۲۶۱۷۵
نویسنده امیر علوی - خبرنگار چاردیواری
با همه‌ آموزش‌هایی که والدین به کودک می‌دهند اما او همچنان در جست‌وجوی یادگیری از رفتار پدر و مادر است. زمانی که والدین احترام گذاشتن را به کودک می‌آموزند اما هیچ احترامی در رفتار خودشان مشاهده نمی‌شود، کودک نمی‌تواند آموخته‌هایش را به مرحله عمل برساند، بنابراین موفقیت مهمی به نام داشتن اخلاق و رفتار درست را از دست خواهد داد.
مجله بین‌المللی «رشد کودک» اثبات کرد: نحوه تربیت کودکان از بدو تولد، تاثیر بسیاری بر میزان موفقیت اجتماعی ـــ اقتصادی آنها در دهه‌های بعد زندگی‌شان دارد. محققان این موسسه ضمن بررسی شیوه تربیتی در ۲۴۳ نفر از زمان تولد تا ۳۲ سالگی و بررسی میزان موفقیت آنها در سال‌های آتی زندگی‌شان، چند سال اول زندگی کودک را مهم‌ترین سال‌های شکل‌گیری وجهه اجتماعی ـــ اقتصادی معرفی کردند.
کتاب «پدر و مادر یک قهرمان باشید» به موضوعاتی در تربیت فرزندان می‌پردازد که شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته باشد. در دنیایی که نمی‌توان آینده را پیش‌بینی کرد، ما چطور می‌توانیم خود را برای شرایط مختلف آماده کنیم؟ امروز استعداد و استعدادیابی بسیار جدی گرفته شده و تقریبا اساسی‌ترین اصل برای موفقیت هر فرد به شمار می‌رود اما به‌راستی چقدر می‌دانیم در چند سال آینده هم به همین میزان مورد توجه قرار خواهد گرفت؟
اگر می‌خواهید بدون نیاز به هیچ کلاس و تکنیک آموزشی محیط را برای پرورش فرزند خود آماده کنید، این کتاب را بخوانید. در کتاب پدر و مادر یک قهرمان باشید، شخصیت والدین مورد نظر است و با فرزند شما به‌صورت مستقیم ارتباط ندارد. بنابراین اگر صاحب فرزند هستید یا حتی به‌تازگی ازدواج کرده‌اید، باید این کتاب را مطالعه کنید تا برای سال‌های آینده از آمادگی بیشتری برخوردار شوید.
نویسنده در این کتاب به بررسی ویژگی‌ قهرمانان جامعه (افراد موفق) پرداخته‌ و سپس روشی از تربیت را معرفی می‌کند که با اجرای آن نه‌‌تنها فرزند فوق‌العاده‌ای را پرورش می‌دهید بلکه خودتان را نیز تقویت خواهید کرد. درنهایت به تفاوت دیدگاه‌های یک کودک و والدین می‌پردازد.
در بخشی از کتاب پدر و مادر یک قهرمان باشید، می‌خوانیم: معمولا جست‌وجو درون خودمان بسیار سخت‌تر از جست‌جو در بیرون است، زیرا وقتی درون خود را کاوش می‌کنیم، مجبوریم مسئولیت اشتباهات‌مان را نیز به‌عهده بگیریم اما بیرون از خودمان همیشه افراد یا شرایطی هستند که بتوانیم تقصیرها را برگردن‌شان بیندازیم. بنابراین جست‌وجو برای یافتن قهرمان درون، جسارت زیادی می‌خواهد که در پایان کتاب اصول آن را خواهید آموخت. تنها کسانی می‌توانند فرزند قهرمان داشته باشند که قهرمان درون خود را پیدا کرده و آن را به فرزندشان نیز نشان بدهند. بزرگی می‌گوید: تنها کسی که قهرمان درونش را پیدا کرده باشد، زندگی کردن را بلد است. بسیاری از ما می‌دانیم آن زندگی رؤیایی را که از کودکی برای خود آرزو می‌کردیم به‌دست نیاورده یا شرایط آن‌طور که فکر می‌کردیم پیش نرفته است. البته این اتفاق کاملا طبیعی ا‌ست اما این‌که به طور کلی فراموش کنیم توانایی رسیدن به اوج موفقیت را داریم نه‌فقط ظلم به خودمان کرده‌ایم بلکه فرزندمان را نیز در همین مسیر هدایت خواهیم کرد. از طرفی می‌خواهیم این اتفاق برای فرزندان‌مان رخ ندهد و همه کمبودهایی را که خودمان درگذشته یا امروز احساس کرده‌ایم برای او جبران کنیم که امکان‌پذیر نخواهد بود، زیرا این کار مشابه نشستن درون یک استخر پر از آب است که همز‌مان با گرفتن پای فرزندتان از او می‌خواهید خودش را به بالای استخر رسانده و نفس بکشد. فرزندتان تمام و کمال به شما نگاه می‌کند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها