مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی ؛

استقبال مردم خراسان شمالی از پرداخت صدقه به روش الکترونیکی

اسدالله ابراهیمی ـ جام جم آنلاین ـ مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی از رشد 58 درصدی میزان صدقات پرداخت شده از طریق کد QR نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان خبرداد.
کد خبر: ۱۴۲۶۰۳۵
نویسنده اسدالله ابراهیمی

مجید الهی راد  با بیان اینکه کمیته امداد به منظور دسترسی راحت تر مردم به پرداخت صدقه علاوه بر شیوه های سنتی، استفاده از روش‌های نوین و الکترونیک برای پرداخت صدقه را نیز فراهم کرده است، اظهار کرد: طی نیمه اول امسال، مردم خیر و نیکوکار استان مبلغ 2 میلیارد و 636 میلیون ریال صدقه از طریق کد QR پرداخت کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 58 درصد رشد داشته است.

وی گفت: مردم خیر خراسان شمالی طی نیمه اول امسال  مجموعا 46 میلیارد و 262 میلیون ریال صدقه پرداخت کرده اند که بیشترین مبلغ صدقه پرداخت شده از طریق صندوق های صدقات کوچک به مبلغ 31 میلیارد ریال بوده است. 

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی افزود: در خراسان شمالی ۹۳ هزار مشترک وجود دارند که کمک های خود را از طریق کد QR به صورت الکترونیکی پرداخت می کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد صندوق های صدقه نصب شده در معابر یک هزار و ۲۴، صندوق جانمایی شده در اماکن یک هزار و ۴۳۸ و تعداد صندوق های کوچک توزیع شده نیز ۸۹ هزار صندوق است. 

الهی راد خاطرنشان کرد: در حال حاضر در این استان در مجموع 88 هزار 409 صندوق صدقات کوچک، یکهزار و ۴۵۵ صندوق اماکن بزرگ، یکهزار و 16 صندوق معابر بزرگ و 95 هزار و 6 مشترک کد QR وجود دارد. 


وی گفت: صدقات جمع آوری شده برای رفع نیازهای خانوارهای تحت حمایت در بخش‌های مختلف از جمله کمک به اشتغال، جهیزیه، مسکن، درمان و تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند در همان محل هزینه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی  ادامه داد: : شهروندان همچنین می‌توانند از طریق کد دستوری #۰۵۸*۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه و یا شماره کارت6037997950030610 به منظور پرداخت صدقات اقدام و کمک های خود را به دست نیازمندان برسانند. 

گفتنی است؛ تسریع در کمک رسانی به نیازمندان، امکان پرداخت صدقه در هر زمان و جلوگیری از استهلاک پول ملی از مزایای پرداخت صدقه از طریق کد QRاست./ خراسان شمالی ـ خبرنگار جام جم ـ اسدالله ابراهیمی

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها