نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس از اختصاص اعتبارات جدید به پروژه‌های بیمارستان و متروی اسلامشهر خبر داد.
کد خبر: ۱۴۲۵۸۷۵

وی با اشاره به آثار مثبت سفر سال گذشته رئیس جمهور به شهرستان اسلامشهر گفت: خوشبختانه با اقدامات جهادی دولتمردان در سطوح مختلف و تخصیص اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به این شهرستان، شاهد اتفاقات خوبی در راستای رسیدگی به مطالبات دیرینه مردم و رفع چالش‌های اساسی منطقه هستیم.

شریفیان افزود: از مهم‌ترین مطالبات مردم رسیدگی به پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان اسلامشهر بود که در مصوبات سفر رئیس جمهور ۱۳۵۰ میلیارد تومان به این امر اختصاص یافت که تاکنون بیش از ۳۵ درصد آن تحقق یافته است.

وی با اشاره به جزئیات مصوبات سفر رئیس جمهور گفت: برای رفع چالش کمبود سرانه آموزشی شهرستان، احداث ۷ مدرسه جدید تصویب شده بود که خوشبختانه با اقدام جهادی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران و همکاری ایده‌آل آموزش و پرورش اسلامشهر و چهاردانگه تا پایان آذر ماه تمامی این مدارس تحویل داده خواهد شد که بخش قابل توجهی از کمبود سرانه‌ها را جبران می‌کند.

وی تصریح کرد: برای تکمیل پروژه‌ بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی، ۳۵۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده بود که خوشبختانه تاکنون بالغ بر ۳۰۰ میلیارد آن به پروژه تزریق شده و شاهد پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه هستیم. برای پروژه مترو اسلامشهر نیز ۲۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود که تاکنون بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان اختصاص یافته و با پیشرفت بیش از ۹۵ درصدی پروژه، حفاری فاز اول ( اجرای تونل تا میدان نماز) روزهای پایانی خود را طی می‌کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به رایزنی خود با معاون اجرایی رئیس‌جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر بهداشت برای اختصاص اعتبار جدید به پروژه بیمارستان اسلامشهر افزود: برای تکمیل و تجهیز بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی نیاز به اعتبارت جدید بود که با اخذ موافقت مدیران دولت، در متمم مصوبات سفر رئیس جمهور ۴۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده که پس از طی فرآیند قانونی تصویب و ابلاغ خواهد شد تا روند اجرایی پروژه سرعت بیشتری پیدا کند.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با اشاره به مصوبه انجام مطالعات امتداد متروی اسلامشهر تا بهارستان (میدان نماز تا میدان قائم) در سفر رئیس جمهور به شهرستان بهارستان و مصوبه شورای اسلامی شهر اسلامشهر در این خصوص، گفت: الحمدلله پروژه مترو اسلامشهر با همت والای مجموعه مدیریت شهری و مساعدت دولت به مراحل پایانی حفاری تونل تا میدان نماز نزدیک شده که امیدواریم با تکمیل ایستگاه متروی میدان نماز مردم از این خدمت بهره کافی را ببرند. برای ادامه حفاری تا میدان نماز نیز نیاز به تخصیص اعتبارات جدید از سوی دولت و اختصاص اعتبار از سوی شهرداری‌های شهرستان بهارستان است؛ چرا که امتداد مترو تا میدان قائم هم برای شهرداری اسلامشهر هزینه زیادی را تحمیل می‌کند و هم اینکه ایستگاه مترو میدان قائم بیشتر برای مردم منطقه بهارستان توجیه فنی دارد.

شریفیان در پایان با تأکید بر ضرورت تأمین به‌موقع اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به شهرستان اسلامشهر گفت: در کنار پیگیری‌ها از دولت سیزدهم برای رفع مشکلات مردم، از ظرفیت نهادهای انقلابی همچون بنیاد علوی و بنیاد برکت استفاده شده و جلسات و پیگیری‌های خوبی برای رفع مشکلات حوزه آموزش و پرورش، ورزش، کشاورزی، بهزیستی و کمیته امداد صورت گرفته که امیدواریم با تدبیر فرماندار جهادی شهرستان و همت مدیران ذی‌ربط این موارد نیز به نتیجه برسد تا مشکلات مردم به حداقل برسد

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها