مراجعه بیش از ۴۱ هزار دستگاه خودروی سنگین به مراکز معاینه فنی همدان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از مراجعه ۴۱ هزار و ۱۱۸ دستگاه وسیله نقلیه سنگین برای اخذ کارت معاینه فنی به مراکز پنج گانه فعال استان در شش ماهه نخست امسال خبر داد .
کد خبر: ۱۴۲۴۸۱۸

به گزارش جام جم آنلاین همدان و به نقل از روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان، مهرداد آهکی گفت: در بازه زمانی شش ماهه اول امسال  ۴۱هزار و ۱۱۸ دستگاه انواع وسیله نقلیه سنگین به پنج مرکز معاینه فنی فعال در سطح استان مراجعه کرده درحالیکه سال گذشته این میزان ۳۹ هزار و ۶۴۴ دستگاه بوده است که نسبت به سال گذشته افزایش چهار درصدی را نشان می‌دهد .

وی با اشاره به فعالیت پنج مرکز معاینه فنی سنگین در سطح استان همدان، تصریح کرد: یک مرکز در شهرستان همدان به سمت ملایر کیلومتر ۶، یک مرکز در شهرستان ملایر محور اراک کیلومتر ۱۰، یک مرکز در شهرستان نهاوند، یک مرکز در شهرستان اسدآباد و یک مرکز دیگر در شهرستان کبودراهنگ از آمادگی لازم برای خدمت‌رسانی بمنظور انجام معاینات فنی برخوردارند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان بیان کرد: امسال از مجموع وسایل نقلیه سنگین مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی در سطح استان، ۳۳ هزار و ۲۷۰ دستگاه موفق به اخذ کارت معاینه فنی شده و هفت هزار و ۸۴۸ دستگاه در انجام تست‌های مکانیزه مردود شده‌اند.

وی افزود: هدف از معاینه فنی خودروهای سنگین، افزایش سطح ایمنی برای کاربران جاده‌ای در محورهای مواصلاتی، کاهش ترافیک حاصل از نقص فنی خودرو و در نهایت حفظ محیط زیست در برابر آلودگی هواست که می‌تواند نقش پدافند غیرعامل در چرخه صنعت حمل و نقل جاده‌ای را نیز ایفا کند.

وی خاطرنشان کرد: عملکرد ترمزها، لغزش جانبی چرخ، کدری دود، وضعیت ظاهری، شکستگی شیشه، عملکرد چراغ‌ها و... از مهم‌ترین موارد کنترل در این مراکز برای صدور کارت معاینه فنی است.

آهکی اضافه کرد: علاوه بر پایش و نظارت برخط بر فعالیت این مراکز، کارگروهی متشکل از نمایندگان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، دفتر فنی استانداری، پلیس راه ، محیط زیست و اداره‌ کل استاندارد، بصورت ماهیانه از مراکز معاینه فنی سطح استان بازدید میدانی بعمل آورده و عملکرد دستگاه‌ها و نحوه معاینه فنی انجام شده را کنترل می‌کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها