مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان در همایش سراسری مهر 1402 تشریح کرد؛

مختصات عبور موفق شبکه برق خوزستان از پیک مصرف 1402‎

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان اعلام کرد:

عبور موفق شبکه برق خوزستان از پیک مصرف تابستان 1402

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با اعلام عبور موفق از پیک تابستان 1402، از تعامل و همکاری صنایع و مردم در مدیریت مصرف برق، قدردانی کرد.
کد خبر: ۱۴۲۳۹۳۵

جام جم آنلاین - خوزستان، محمود دشت ‌بزرگ با اعلام این خبر اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شد، شبکه برق خوزستان از پیک تابستان 1402  که به حدود 9 هزار مگاوات هم رسید با موفقیت عبور کرد و برق پایداری را به مردم تحویل داده است.

وی بیان کرد: به دلایل شرایط دمایی بالای 50 درجه و پرباری شبکه برای چند ماه متوالی،  به دلیل فشار ناشی از مصرف و دمای بالا بر تجهیزات، خاموشی‌های ناخواسته‌ای به صورت نقطه‌ای و ساعتی در شبکه اتفاق افتاده است که با واکنش سریع گروه‌های عملیاتی و تعمیراتی و انتقال بار، شبکه به حالت عادی برگشت.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه در این موفقیت، تعامل و همکاری صنایع نقش تاثیرگذاری داشته است، افزود: طبق توافق بین وزارتخانه‌های نیرو و صمت و تعامل‌های صورت گرفته، صنایع با مدیریت مصرف و تغییر مصرف خود به ساعت‌های غیر از پیک مصرف، همکاری قوی و مثبتی با صنعت برق برای عبور از پیک و مدیریت شبکه داشته‌اند.

دشت‌بزرگ تصریح کرد: بخش خانگی نیز با مدیریت مصرف برق علاوه بر آنکه به حفظ پایداری شبکه برق کمک کرد، از پاداش‌های میلیونی وزارت نیرو نیز که به همین منظور لحاظ شده بود برخوردار شد.

وی توضیح داد: از پیک مصرف تابستان 1402 با موفقیت عبور کرده‌ایم که یک دستاورد مثبت از تعامل و همکاری صنعت برق با مصرف‌کنندگان (صنایع، بخش خانگی، بخش اداری، مصارف عمومی و ...) است و رسانه‌ها نیز به عنوان ضلع سوم در این موفقیت با انعکاس اخبار صنعت برق و دعوت مردم به مدیریت مصرف، نقش تاثیرگذاری داشته‌اند که از آنها قدردانی می‌کنم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه عبور موفق از پیک مصرف تابستان به معنای پایان پرباری شبکه برق خوزستان نیست، عنوان کرد: به دلیل وقوع دماهای بالای 40 درجه در خوزستان کماکان شبکه برق خوزستان پربار و در کانال 7 هزار و 500 مگاوات قرار دارد و این پرباری شبکه ممکن است تا نیمه‌های آبان هم به درازا بکشد.

وی با بیان اینکه پرباری شبکه برق خوزستان از بهار شروع و تا پاییز ادامه پیدا می‌کند، اضافه کرد: در دیگر نقاط کشور به دلیل کاهش دما، شبکه برق نیز از پرباری خارج شده اما در خوزستان به دلیل ماندگاری گرما و رطوبت، پرباری شبکه برای چند ماه متوالی ادامه پیدا می‌کند و همین تفاوت شبکه برق خوزستان با سایر نقاط کشور باعث شده که هم عمر تجهیزات کاهش پیدا کند و هم فرصت بازسازی و بهینه‌سازی شبکه کوتاه مدت باشد.

شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسئولیت انتقال برق در 2 استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها