زن جوان به خاطر یک اشتباه، مادرشوهرش را کشت و پای چوبه دار رفت

پایان مرگبار دعوای مادرشوهر و عروس

دو برادر که عروس خانواده را عامل خودکشی برادرشان می‌دانستند، تصمیم به انتقام از زن جوان گرفتند. آنها سه ماه بعد از خودکشی برادرشان، همسر او را با شلیک گلوله کشتند. متهمان پس از محاکمه در دادگاه کیفری یک استان تهران به قصاص و زندان محکوم شدند. با نقض حکم مجازات، آنها برای دومین بار از خود دفاع می‌کنند.
کد خبر: ۱۴۲۲۷۱۰

به گزارش خبرنگار جام‌جم، مهرماه سال گذشته صدای شلیک گلوله و کمک‌خواهی زن و دختربچه‌ای در ساختمانی در شهرقدس پیچید. در ادامه با گزارش تیراندازی به پلیس، ماموران در محل قتل حاضر شده و با جسد زن ۳۷ساله به‌نام شیما در حمام خانه روبه‌رو شدند. این زن هدف دو‌گلوله قرار گرفته بود. خواهر مقتول که شاهد جنایت بود، در تحقیقات گفت: «سه ماه قبل شوهرخواهرم به‌نام محمود خودکشی کرد. شیما و دختر۱۰ساله‌اش در این خانه زندگی می‌کردند و بعضی شب‌ها من به خانه‌شان می‌آمدم و تا صبح پیش آنها می‌ماندم. امشب سه مرد با شکستن شیشه در وارد خانه شدند. اسلحه داشتند و ما از ترس‌مان به حمام رفته و آنجا مخفی شدیم اما سه مرد نقابدار، در حمام را شکستند و دو گلوله به پهلو و سر خواهرم شلیک کردند. تهدید کردند اگر درباره آنها حرفی به پلیس بزنیم دفعه بعد سراغ ما می‌آیند.» دختر ۱۰ساله مقتول که شوکه شده بود هم اظهارات خاله‌اش را تایید کرد.
با تحقیقات مقدماتی جسد به پزشکی‌قانونی منتقل‌شد و تیمی از ماموران پلیس‌آگاهی تحقیقات دراین‌باره را ادامه دادند. ماموران دوباره به تحقیق از خواهر مقتول پرداختند که این‌بار او سرنخ کشف جنایت را به ماموران داد و گفت: «از وقتی شوهرخواهرم فوت شد، برادرهایش خواهرم را مقصر مرگ او می‌دانستند و چند بار او را به مرگ تهدید کردند. حالا احتمال می‌دهم برادرهای محمود خواهرم را کشته باشند.»
ماموران ‌به بررسی فیلم‌ دوربین‌های مداربسته اطراف محل جنایت پرداخته و متوجه شدند مردان نقابدار، دو برادر و پسرعمه محمود بوده‌اند. با کشف این سرنخ، کریم و سیروس و پسر‌عمه‌شان‌ ناصر بازداشت شدند. متهمان در تحقیقات منکر دست‌داشتن در این قتل شدند. این درحالی‌بود که گوشی هر سه متهم شب حادثه در همان منطقه آنتن‌دهی داشت. با افشای این موضوع کریم لب به اعتراف گشود و قتل را گردن گرفت و گفت: «به تنهایی مرتکب قتل شدم و برادر و پسرعمه‌ام در این ماجرا نقشی نداشتند.» متهمان با خواهر و دختر مقتول مواجهه حضوری شده و آنها اعلام کردند کریم تنها نبود و برادر و پسرعمه‌اش هم او را همراهی می‌کردند. با اعلام گزارش تشخیص هویت درباره شلیک هر دو گلوله از یک سلاح، برای کریم به اتهام قتل و برای سیروس و ناصر به اتهام معاونت در قتل کیفرخواست صادر و پرونده به شعبه ۱۳ دادگاه یک استان تهران ارسال شد. در ابتدای جلسه دادگاه پدر محمود به‌عنوان ولی قهری دختر ۱۰ساله‌اش گفت: از طرف نوه‌ام نه قصاص می‌خواهم و نه دیه. متهمان را می‌بخشم و شکایتی از آنها ندارم. سپس پدر شیما به‌عنوان ولی‌دم مقتول در جایگاه ایستاد و برای قاتل قصاص و برای همدستانش اشد مجازات درخواست کرد و گفت: «شیما در ماجرای خودکشی محمود نقشی نداشت اما خانواده دخترم او را مقصر می‌دانستند. به همین دلیل او را بی‌رحمانه کشتند. حاضر به گذشت نیستم.»
رئیس دادگاه با تفهیم اتهام قتل عمدی و حمل و نگهداری سلاح به کریم از او خواست از خود دفاع کند که متهم با اتهام قتل گفت: «شیما با افراد غریبه رابطه داشت و همین رفتارش باعث شد برادرم خودکشی کند. او مقصر مرگ برادرم بود. به همین دلیل تصمیم گرفتم از شیما انتقام بگیرم. به تنهایی او را کشتم. اسلحه‌ای که با آن به شیما شلیک کردم، متعلق به محمود بود و با اسلحه برادرم باعث و بانی مرگش را کشتم.»
سپس سیروس در جایگاه قرار گرفت و گفت: «اتهام معاونت در قتل را قبول ندارم. من نقشی در قتل شیما نداشتم و کریم او را کشت.» ناصر به‌عنوان آخرین متهم در جایگاه قرار گرفت و گفت: «نمی‌دانم چرا پای من بی‌گناه به این پرونده کشیده شد. هیچ نقشی در ماجرا نداشتم و بی‌گناهم.»
پس از دفاعیات متهمان و وکلای آنها، قضات برای تصمیم‌گیری وارد شور شده و کریم را به‌خاطر قتل به قصاص و به اتهام حمل و نگهداری سلاح به شش ماه زندان محکوم کردند. سیروس هم به اتهام معاونت در قتل به ۱۰ سال زندان محکوم شد. ناصر هم از دست داشتن در این قتل تبرئه شد. پرونده در ادامه به دیوان عالی کشور ارسال شد و قضات دیوان عالی این حکم را نقض کرده تا متهمان دوباره پای میز محاکمه قرار بگیرند. پرونده دوباره به شعبه ۱۳ دادگاه کیفری استان تهران ارسال و قرار شد پیامک‌های ردوبدل‌شده بین متهمان 
در ۱۰ روز گذشته را بررسی کنند. شاید از این طریق مشخص شود چه کسی دو گلوله را به شیما شلیک کرده است. با تکمیل تحقیقات دراین‌باره، متهمان برای دومین بار محاکمه خواهند شد.

newsQrCode
برچسب ها: شلیک قتل عروس
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها