همزمان با هفته دولت و از سوی شرکت برق منطقه ای خراسان صورت گرفت:

افتتاح 5 پروژه صنعت برق در مشهد با اعتبار 3940 میلیارد ریال

همزمان با هفته دولت طی مراسمی پنج پروژه شرکت برق منطقه ای خراسان با اعتبار 3940 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
همزمان با هفته دولت طی مراسمی پنج پروژه شرکت برق منطقه ای خراسان با اعتبار 3940 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
کد خبر: ۱۴۲۱۶۴۵

جام جم آنلاین- خراسان رضوی- در این مراسم که حجت الاسلام درویشیان رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس‌جمهور،آقای نظری استاندار خراسان رضوی ، مهندس محمودی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خراسان ، حجت الاسلام فتوحی مدیرکل سازمان بازرسی استان خراسان رضوی و جمعی مدیران صنعت برق استان خراسان حضور داشتند 5 پروژه صنعت برق درمشهد وارد مدار شد .

در این مراسم رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهوری طی سخنانی با قدردانی از زحمات شرکت برق منطقه ای خراسان صنعت برق را از زیر ساخت های مهم توسعه کشور عنوان کرد و افزود : طی سالهای گذشته این صنعت از توسعه خوبی برخوردار بوده است . حجت الاسلام درویشیان با اشاره به جهاد تبیین که از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شده خاطرنشان ساخت : باید اقدامات خوبی که در زمینه توسعه کشور به ویژه در خصوص صنعت برق به صورت هنرمندانه و مستند به اطلاع مردم برسد . وی با اشاره به ناترازی تولید برق در سالهای اخیر افزود: یکی از مهم ترین اولویت های دولت پیگیری رفع ناترازی و کمبود انرژی به ویژه برق در کشور می باشد و در این خصوص کارهای خوبی نیز انجام شده است . وی ورود بخش خصوصی را دراین خصوص مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت : اعتبارات دولتی در این زمینه لازم ولی کافی نیست و باید از ظرفیت بخش های مردمی نیز استفاده شود . آقای درویشیان آینده انرژی ها را در توسعه انرژی های تجدید پذیر و پاک عنوان کرد وافزود : سوخت های فسیلی علاوه بر تخریب محیط زیست روند رو به کاهش دارد و کشورها به سمت انرژی های نو در حرکت هستند و کشور ما نیز باید در این خصوص کارهای بزرگی انجام دهد

در اد امه این مراسم استاندار خراسان رضوی با قدردانی از زحمات کارکنان صنعت برق خراسان گفت : تشکیل ستاد انرژی یکی از اولین کارهای دولت جدید بود و اکنون تمام اهداف و برنامه های توسعه مشخص است . آقای نظری اظهار داشت : در دوسال گذشته 350 مگاوات به تولید انرژی در استان خراسان رضوی افزوده شده و نیروگاهای خورشیدی وبادی جدید نیز وارد مدار گردیده است .آقای نظری خاطرنشان ساخت : بسیاری از مشکلات انرژی در شهرک های صنعتی بر طرف گردیده . وی افزود که تمام برنامه های توسعه انرژی تا سال 1404 مشخص گردیده و در این خصوص علاوه بر اعتبارات دولتی در پی جذب اعتبارات خارجی و بخش خصوصی نیز هستیم .

درادامه این مراسم مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خراسان در سخنانی با اشاره به پروژه های افتتاح شده در مشهد اظهار داشت : توسعه پست 400 کیلو ابوطالب با اعتیار بالغ بر ۱۹۹۰ میلیارد ریال ، احداث پست 132 کیلو ولت نمایشگاه با اعتبار 500 میلیارد ریال احداث پست 132 کیلو ولت موبیل صنعتی تبادکان با اعتبار ۴۵۰ میلیارد ریال احداث پست 132 کیلو ولت پارسی با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال و احداث پست 132 کیلو ولت پردیس با اعتبار بالغ بر 500 میلیارد ریال از جمله این پروژه ها می باشد که نقش عمده ای در پایداری شبکه برق ، افزایش اطمینان شبکه، تامین برق مطمئن شهر مشهد و روستاهی اطراف و همچنین فراهم نمودن شرایط تامین برق صنایع دارند . وی در ادامه به استفاده از ظرفیت فایناننس چین اشاره کرد وافزود : LC خط اعتباری به زودی فعال می شود و در این بخش 3500 میلیارد تومان منابع جدید برای توسعه شبکه برق شهر مشهد هزینه خواهد شد . وی همچنین به احداث 25 کیلو متر تونل انرژی اشاره کرد و افزود: 12 کیلو متر تونل دیگر در دست اجرا داریم و در آینده 75 کیلو متر تونل دیگر نیز حفاری خواهد شد

 مهندسی محمودی در ادامه گفت : تا پایان دولت سیزدهم حداقل ۱۰۶۰ مگاوات به ظرفیت نیروگاههای استان افزوده خواهد شد و همچنین 43 پروژه با اعتبار 53000 میلیارد تومان برای استانهای خراسان تعریف شده است . وی در پایان با اشاره به زائر پذیر بودن شهر مشهد از دولت خواست توجه ویژه ای به کلان شهر مشهد در خصوص توسعه انرژی و صنعت برق داشته باشد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها