رئیس‌جمهور با بیان اینکه نظم جدید جهانی با افول قدرت آمریکا و قدرت‌های سلطه‌گر رقم می‌خورد، گفت: ائتلاف‌ها و پیمان‌های فرامنطقه‌ای و منطقه‌ای قدرتهای نوظهور چون بریکس و شانگهای مقابل یکجانبه‌گرایی نظام سلطه است. عبارت حمله به ایران از ادبیات مستکبران حذف شده است.
کد خبر: ۱۴۲۱۳۸۸

رئیس‌جمهور: ائتلاف‌ قدرتهای نوظهور جهانی مانع یکجانبه‌گرایی نظام سلطه است

به گزارش جام جم آنلاین، آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» پیش از ظهر پنجشنبه در نشست سراسری با علما و نخبگان اهل تسنن کشور با گرامیداشت ایثار و جان‌فشانی‌ شهدای اهل سنت، شیعه و مدافعان حرم و خدمت، گفت: این حضور و شنیدن سخنان اهل دین، مردم و افرادی که دغدغه ارزش‌های انقلاب را دارند مغتنم و ارزشمند است.

آیت الله رئیسی با اشاره به آیه‌ای از قرآن درباره ویژگی‌های امت اسلامی گفت: نخستین ویژگی امت حرکت جامعه متشکل و متحد که به سمت یک مقصد است.

رئیس جمهور دومین ویژگی امت را حرکت مداوم آن دانست و توضیح داد: امت اسلامی هیچ‌ زمانی ایستا نیست و داشتن حرکت و هدف ویژگی‌های امت اسلامی است.

وی با بیان اینکه وجود پیامبر اسلام محور وحدت بین همه مسلمانان است، تصریح کرد: از مهمترین ویژگی یاران پیامبر این است که باید فضل و رضای خدا را طلب کنند.

رئیس‌جمهور افزود: ویژگی دیگر علمای شیعه و اهل سنت علاوه بر تبعیت از پیامبر توجه به مردم است. مردم داری و با مردم سخن گفتن و حرف آنها را دنبال کردن بسیار مهم است.

آیت الله رئیسی با اشاره نقش علمای اهل سنت در نقاط مختلف کشور، گفت: وجه مشترک علمای اهل سنت چه در سیستان و بلوچستان، کردستان و ترکمن‌صحرا، اندیشیدن به منافع و عزت ملی است و همه باید آن را دنبال کنند. محور حرکت ما عزت ملی و منافع ملی در همه فعالیت‌هاست.

امت اسلامی و جامعه متحد بزرگترین مانع استکبار است

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه امت اسلامی و جامعه متحد بزرگترین مانع استکبار و خودخواهی‌ها و سلطه‌گری‌هاست، خاطرنشان کرد: پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، تنها مانع نظام سلطه مسلمانان متحد و معتقد به خدا بود و سلطه‌گران برای شکستن این قدرت بزرگ، تلاش کردند با فعال‌سازی امپراتوری رسانه‌ای و تبلیغی خود میان مسلمانان اختلاف ایجاد کند. گروه‌های تکفیری برای قتل و کشتار در میان امت اسلامی با عناوین مختلف و با پرچم لا اله الا الله برای ضربه زدن به توحید راه‌اندازی شد.  

آیت‌الله رئیسی اهانت به مقدسات و توهین به پیامبر مکرم اسلام و قرآن کریم، نقشه دیگر دشمنان است، تصریح کرد: اهانت به این کلام آسمانی، اهانت به انسان، آزادی و همه ادیان ابراهیمی است و همه این اقدامات حلقه‌های یک زنجیر برای تضعیف امت اسلامی است.

رئیس‌جمهور وحدت و انسجام امت اسلامی را راهبرد اصلی دانست و گفت: امت اسلامی در هر گوشه از جهان باید بداند که پیشرفت اسلام در گرو انسجام بوده و هرکس با قلم و بیان خود در جهت ایجاد وحدت تلاش کند، در راستای این نیاز حرکت کرده که راهبرد جمهوری اسلامی این است. هرکس هم دانسته و ندانسته و خواسته و ناخواسته اختلاف افکنی کند در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده است.

عبارت حمله به ایران از ادبیات مستکبران حذف شده است

آیت‌الله رئیسی با تاکید براینکه شرایط به نفع مقاومت درحال رقم خوردن است، گفت: شرایط امروز فلسطین با دیروز قابل مقایسه نیست، پیش از این در سازمان‌های آزادی‌بخش برای این کشور تصمیم گرفته می‌شد اما امروز مجاهدان در صحنه فلسطین ابتکار عمل را به دست دارند. جریان مقاومت جریان پیروز این میدان است و آنانی که تا دیروز سخن از سازش می‌کردند دیگر آن را مطرح نمی‌کنند و در ادبیات فلسطین سخن از سازش و تسلیم وجود ندارد.  

رئیس قوه مجریه تصریح کرد: این موضوع درباره ایران هم صادق است و امروز سخن از حمله و تهاجم به ایران هم از ادبیات مستکبران حذف شده است. چون ایران امروز با ایران دیروز متفاوت و قدرتمند است و این قدرت را خون مطهر شهیدان و ۱۵ هزار شهید اهل سنت، تلاش و حضور مردان و زنان ایرانی در صحنه‌ها و مناسبت‌هایی مانند ۲۲ بهمن و روز قدس، علم و پیشرفت اقتصادی در کشور، تولید کرده است.  

وی گفت: امروز همراهی امت اسلامی با نظام جمهوری اسلامی ایران در اربعین حسینی جلوه‌گیر است و همگان از شیعیان و اهل سنت و حتی ادیان دیگر در این مسیر گام برمی‌دارند.  

آیت‌الله رئیسی با اشاره به ظرفیت‌های و اقدامات موجود و انجام شده در کشور، گفت: چهره‌ شهرهای ایران با پیش از انقلاب متفاوت شده و کارهای بسیاری در راستای پیشرفت کشور انجام شده اما بازهم باید بیشتر انجام شود.

 

 

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها