رئیس دفتر نظامی فرماندهی معظم کل قوا خبر داد:

وضعیت مطلوب ترددهای زائران از مرزها

رئیس دفتر نظامی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه اهتمام فراجا در فراهم ساختن زیرساخت ماموریت اربعین در کنار وظایف ذاتی ستودنی است، گفت: وضعیت مطلوب ترددهای زائران از مرزها مشهود است.
کد خبر: ۱۴۲۱۱۹۰

به گزارش جام جم آنلاین، سردار سرتیپ بسیجی محمد شیرازی در قرارگاه اربعین فراجا (ارتباط تصویری با قرارگاه‌های مرزهای شش‌گانه) با حضور سردار احمدرضا رادان فرمانده کل انتظامی کشور، درباره عملکرد پلیس در مأموریت اربعین، اظهار داشت: فرصتی شد از نزدیک، حضور عناصر انتظامی در خصوص اجرای هرچه بهتر مأموریت اربعین را مشاهده کنیم.

وی تصریح کرد: بر اساس گزارش عزیزان از مناطق مختلف به خصوص مناطق مرزی؛ وضعیت، بحمدالله و به لطف الهی خوب است.

این مقام مسئول تصریح کرد: در ایام اربعین به برکت اباعبدالله الحسین (ع) و مردم هرساله قیامتی به پا می‌شود و یک حرکت عظیم جهادی راه می‌افتد و انگیزه‌ها، همت‌ها و شهامت‌هایی در پس این کار شکل می‌گیرد.

وی افزود: این موضوع نتیجه بسیاری از خدمات و مجاهدت‌ها است. در گام نخست همت خود مردم در ایجاد چنین اجتماع عظیمی دخیل است و با وجود همه سختی‌های ممکن، آنها را ندیده گرفته و با انگیزه تمام به این راهپیمایی بزرگ و اثربخش می‌روند کاری که تضمین کننده سلامت معنوی ما در یک سال بلکه در یک عمر خواهد بود.

سردار شیرازی ادامه داد: در کنار همت مردم، همت مسئولان به ویژه مسئولان ذیربط که تلاش‌های وافری را انجام می‌دهند، فراجا در فراهم ساختن زیرساخت این مأموریت در کنار وظایف ذاتی خود بر انجام این مأموریت اهتمام می‌ورزد.

وی تصریح کرد: امسال بر اساس آمار ارائه شده، بهترین وضعیت را نسبت به سال‌های گذشته مشاهده می‌کنیم.

رئیس دفتر نظامی فرماندهی معظم کل قوا عنوان داشت: الحمدالله بسیاری از مشکلات قبلی برطرف شده و تردد زائران از مرزها با استفاده از آخرین فناوری‌های علمی تسهیل شده و افراد در مدت ۳ تا ۴ ثانیه بدون ایستایی و به راحتی از مرز خارج می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: امسال، مهمترین نکته‌ای که رخ داده همکاری نزدیک دو دولت جمهوری اسلامی ایران و کشور دوست و برادر عراق است.

سردار شیرازی ادامه داد: عراق همکاری‌های فنی انجام شده توسط ایران را پذیرفته که این امر در سهولت تردد زائران از مرز، کار بسیار بزرگ و تأثیرگذاری است.

وی با اشاره به این که به همت همه دست اندرکاران امسال شاهد کاهش جان باختگان تصادفات در این راهپیمایی هستیم، گفت: نظر مقام معظم رهبری بر این است که اصلاً نباید در حوزه راهنمایی و رانندگی شاهد جانباختن هموطنان باشیم و هیچ خسارت قابل ملاحظه‌ای نباید به بار آید.

رئیس دفتر نظامی فرماندهی معظم کل قوا ضمن خدا قوت به همه همکاران و دست اندارکاران مأموریت عظیم اربعین، تصریح کرد: توفیقی شد که امروز سلام گرم و صمیمی رهبری را به شما عزیزان عرض کنم.

وی با تشکر و قدردانی از فرماندهی انتظامی کشور به خصوص سردار رادان، افزود: این مأموریت مهم، ویژه و بی نظیر به لطف الهی به سلامت، با سرعت و به سهولت عزیزان به خصوص در فراجا در حال اجراست.

سردار شیرازی در پایان گفت: دعای مقام معظم رهبری و مردم همراه شماست و همگی قدردان این زحمات شما عزیزان در فراجا هستیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها