مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان خبر داد:

انجام ۳۴۳ عملیات امداد، نجات و اطفای حریق در هفته گذشته

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان از انجام ۳۴۳ عملیات و نجات جان ۱۶۳ نفر از افراد حادثه‌دیده در هفته گذشته خبر داد.
کد خبر: ۱۴۱۸۸۹۵

جام جم آنلاین اصفهان؛ ابراهیم مطلبی با اعلام این خبر گفت: در هفته گذشته ۱۳ هزار و ۳۰۰ مورد تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵، ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی برقرار شده است که از این تعداد تماس، ۳۴۳ مورد عملیات امداد و نجات و اطفای حریق توسط تیم‌های عملیاتی ایستگاه‌های بیست‌و هفت‌گانه سطح شهر پوشش داده شد و امدادرسانی لازم صورت گرفت که از این تعداد عملیات، ۱۲۹ مورد حریق و ۲۱۴ مورد حادثه و خدمات ایمنی بود.

او با اعلام اینکه در جریان امدادرسانی این عملیات‌ها، جان ۱۶۳ نفر از افراد گرفتار در حوادث و آتش‌سوزی نجات پیدا کرد، افزود: در راستای افزایش امدادرسانی و کاهش خسارات جانی و مالی علاوه بر ۲۷ ایستگاه آتش‌نشانی، ۴۷ مورد استقرار اطفائیه در نقاط حساس و پرتردد شهر و ۱۱۱ مورد گشت ایمنی برای شناسایی نقاط مخاطره‌آمیز و ارزیابی ریسک مناطق حوزه استحفاظی ایستگاه‌های سطح شهر در راستای کاهش حریق و حوادث رقم خورد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به شاخص‌ترین حوادث و حریق‌های اخیر گفت: اطفای ۱۲ مورد حریق وسایل نقلیه، نجات ۴۶ مورد محبوسی در آسانسور و ۳۹ مورد مهار یا نجات حیوانات انجام شده است.

او افزود: بیشترین محبوسی در آسانسور زمانی اتفاق می‌افتد که با قطعی برق مواجه می‌شویم، از این‌رو شهروندان باید در مکانیزم آسانسور خود از سیستم بلک اوت استفاده کنند تا هنگامی که برق قطع می‌شود، در نزدیک‌ترین طبقه درب آسانسور باز شود و افراد بتوانند از آن پیاده شوند.

مطلبی با اشاره به سفرهای پیش رو در فصل گرما و افزایش حریق در این فصل، از حریق وسایل نقلیه خبر داد و گفت: از شهروندان تقاضا داریم یک دستگاه خاموش‌کننده پودر گاز داخل خودروی خود داشته باشند تا هنگام حریق از آن استفاده کنند که برای آموزش استفاده از این دستگاه‌های خاموش‌کننده، اداره آموزش سازمان آتش‌نشانی آماده همکاری با شهروندان و ارائه آموزش به آن‌ها است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان تأکید کرد: مالکان خودرو باید از اتصالات سوخت‌رسانی و سیستم‌های برق خودروی خود به‌طور مرتب بازدید داشته باشند تا دچار حریق نشوند.

/* هاجر مقضی خبرنگار جام جم آنلاین

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها