فرمانده کل انتظامی کشور از نصب ۲۰ هزار دوربین روی لباس ماموران خبر داد و گفت: ۸ هزار دوربین آنلاین و ۱۲ هزار دوربین آفلاین است.
کد خبر: ۱۴۱۸۶۰۷

به گزارش جام جم آنلاین، سردار احمدرضا رادان، در برنامه سلام خبرنگار شبکه خبر با اشاره به حوادث رانندگی گفت: به دنبال این هستیم تا کاهش ۵۰ درصدی تصادفات را داشته باشیم و برای این امر الزاماتی تهیه و به رئیس جمهور ارائه شده است و در این الزامات سهم هریک از دستگاه‌ها مشخص شده‌اند.

وی ادامه داد: برای مثال یکی از سهم‌های وزارت راه برداشتن نقاط حادثه خیز بود زیرا همین نقاط منجر به افزایش احتمال تصادفات می‌شود.

رادان با اشاره به موانع موجود گفت: باید الزامات به دستگاه‌ها داده شود که یک بخش آن منابع مالی و بخش دیگر اصلاح قوانین است زیرا یکی از راه‌هایی که مردم را از تخلف دور می‌کند بالا بردن جریمه‌ها است و این روش در تمامی جهان تأیید شده است.

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: درصد کسانی که تخلف راهنمایی و رانندگی می‌کنند کمتر از ۱۰ درصد است و این افراد اراده خود را به ۹۰ درصد دیگر تحمیل می‌کنند و اگر هزینه تخلف این افراد بیشتر شود بسیاری از تصادفات و آسیب دیدگان کم می‌شود.

رادان با اشاره به نقش رسانه در رسیدن فراجا به اهداف خود گفت: تعیین کننده ترین نقش را رسانه‌ها داشته‌اند فراجا خود را جدای از رسانه و اهالی خبر نمی‌داند اما در حوزه مطالبه سازی کمی عقب هستیم انشاالله اطلاعات در اختیار رسانه عقب قرار می‌گیرد تا امنیت به جامعه تزریق شود.

وی با اشاره به شهدای فراجا گفت: طی ماه‌های اخیر ۳۸ شهید تقدیم شد و یکی از علل آن افزایش مأموریت‌ها و حریص‌تر شدن حریف بوده است در حادثه مزاسر فرزندان مردم به واسطه ایجاد امنیت آنقدر مقاومت کردند که دشمن را عاصی کرده بودند و فرزندان وطن برای دفاع از وطن تا آخرین لحظه جنگیدند.

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: در مأموریتی دیگر تروریست‌هایی که دوره دیده بودند به یک کلانتری حمله کردند و حماسه‌ای آفریدند که منجر به هلاکت ۴ تروریست شد.

رادان اظهار کرد: امسال سال سختی برای قاچاقچیان خواهد بود و درگیری‌هایی با قاچاقچیان داشته‌ایم و امیدواریم شورای عالی امنیت برای شوتی ها برنامه ریزی داشته باشد.

وی تصریح کرد: فرماندهی انتظامی کل کشور امنیت خود را برای آرامش مردم فدا می‌کند.

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه امروز مردم جز تصادفات از سرقت و معتادان متجاهر نیز رنج می‌برند، گفت: ما وظیفه داریم دغدغه مردم را کاهش دهیم و از ابتدای سال اقداماتی را انجام داده‌ایم و تاکنون شتاب در بحث وقوع به سمت کاهش و کشف به سمت افزایش رفته است و البته نسبت به وضعیت مطلوب بسیار عقب تر هستیم و امیدواریم امسال در حوزه کشف به ۵۰ درصد و در حوزه وقوع به کاهش ۱۰ درصدی دست یابیم.

رادان با بیان اینکه به کمک هوشمندسازی می‌توان سرقت را کاهش داد گفت: در سفری که به روسیه داشتیم متوجه شدم بیش از ۲۰۰ هزار دوربین در سراسر مسکو وجود دارد که همین دوربین‌ها منجر به کاهش ۳۰ درصدی جرم شده‌اند و به دنبال این هستیم تا با نصب دوربین‌ها امنیت را افزایش دهیم و سرقت را کاهش دهیم.

وی با اشاره به نصب دوربین روی لباس مأموران گفت: درحال حاضر ۲۰ هزار دوربین روی پیراهن مأموران نصب شده است که ۱۲ هزار مورد آن آفلاین و ۸ هزار مورد آنلاین هستند و خصوصیت آنلاین این است که فرمانده میدان می‌توان از مرکز کنترل با فرد در ارتباط باشد و نفر را هدایت کند.

رادان ادامه داد: ۱۲ هزار دوربین گفته شده فعال هستند اما ارتباط مستقیم نفر به نفر نیست و فرد فیلم را ضبط می‌کنند در برنامه ما این است که اگر اعتبارات داده شود تا پایان سال ۸ هزار دوربین دیگر نیز نصب شوند.

وی گفت: ۲۸ هزار دوربین البسه کفایت مأموریت‌های ما را ندارد و باید ۸۰ هزار دوربین البسه تهیه شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها