دبیر شورای نگهبان اهانت به قرآن را توهین به همه ادیان الهی دانست و گفت: این پرده‌دری‌ها یک حرکت ساده فردی نیست و حاصل طراحی توطئه‌گرانی است که گسترش روزافزون تعالیم قرآن، آن‌ها را به وحشت انداخته است.
دبیر شورای نگهبان اهانت به قرآن را توهین به همه ادیان الهی دانست و گفت: این پرده‌دری‌ها یک حرکت ساده فردی نیست و حاصل طراحی توطئه‌گرانی است که گسترش روزافزون تعالیم قرآن، آن‌ها را به وحشت انداخته است.
کد خبر: ۱۴۱۷۴۸۷

به گزارش جام جم آنلاین، آیت‌الله احمد جنتی در ابتدای جلسه روز سه‌شنبه شورا درباره ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گفت: در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی هستیم. ایام عزای سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) را به محضر ارادتمندان آن حضرت تسلیت می‌گویم و امیدوارم عزاداری‌های روزهای گذشته مقبول درگاه خداوند متعال قرار گرفته باشد و در روزهای بعد نیز توفیق اظهار ارادت به آن حضرت نصیب همه ما باشد.

دبیر شورای نگهبان افزود: عزاداری محرم یک سرمایه عظیم معنوی و همواره باعث ماندگاری اسلام ناب شده است.

آیت‌الله جنتی خاطرنشان کرد: لحظه لحظه قیام امام حسین (ع) درس آزادگی و عزت است و هرکس که می‌خواهد زندگی عزتمندانه داشته باشد باید در مکتب سیدالشهدا (ع) درس‌آموزی کند. آموزه‌های مکتب امام ‌حسین (ع) جهانی و به همین دلیل است که اظهار ارادت علاقه‌مندان به آن حضرت در جای‌جای جهان قابل مشاهده است.

وی افزود: شناخت یاران امام حسین(ع) و شناخت دشمنان آن حضرت از راه‌های دستیابی به معارف حسینی است و مجالسی که برای عزاداری ایشان برپا می‌شود باید در خدمت افزایش معرفت‌ و بصیرت حاضران در این مجالس قرار گیرد.

محکومیت اهانت به قرآن

آیت‌الله جنتی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به هتک حرمت قرآن در اروپا اشاره کرد و گفت: در روزهای گذشته شاهد اتفاق تلخ جسارت به ساحت مقدس قرآن کریم بودیم. این پرده‌دری‌ها یک حرکت ساده فردی نیست و حاصل طراحی توطئه‌گرانی است که گسترش روزافزون تعالیم قرآن، آن‌ها را به وحشت انداخته است.

وی ادامه داد: طراحان و عاملان این رفتار غیرانسانی بدانند که توهین به قرآن، توهین به همه ادیان الهی است. بدخواهان بشریت که پرچمدار مبارزه با قرآن هستند از این حقیقت غافلند که به مصداق آیه «انَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّکْرَ وَ إِنَّا لَهُ لَحافِظُونَ» خداوند حافظ آموزه‌های قرآنی است و این رفتارهای عاجزانه، خاک پاشیدن به چهره خورشید است.

دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: این رفتار غیرانسانی را شدیداً محکوم می‌کنیم و از آزادگان جهان می‌خواهیم نباید نسبت به این رفتارهای جاهلانه که سوءاستفاده از مفاهیم ارزشمندی مانند آزادی و حقوق بشر است، بی‌تفاوت نباشند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها