افزایش سرعت اینترنت در جزایر سه‌گانه ایرانی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ما برای نخستین بار دو ماه پیش جزایر خلیج فارس را با فیبر نوری به سرزمین مادری متصل کردیم و سرعت دسترسی به اینترنت در این جزایر برای مردم عزیزمان افزایش پیدا کرده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ما برای نخستین بار دو ماه پیش جزایر خلیج فارس را با فیبر نوری به سرزمین مادری متصل کردیم و سرعت دسترسی به اینترنت در این جزایر برای مردم عزیزمان افزایش پیدا کرده است.
کد خبر: ۱۴۱۶۶۴۲
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خانه ملت، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۷ تیرماه) مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور ضمن عرض ادب و احترام خدمت نمایندگان و همچنین عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام ماه محرم، گفت: از ریاست مجلس و هیات رئیسه و نمایندگان عزیز کسب اجازه می‌کنم در بخش نخست عرایضم یک نماهنگ ۴ دقیقه از گزارش عملکرد وزارت ارتباطات در ۲۲ ماه گذشته تهیه شده و پخش خواهد شد که بخشی از سوالات مطرح شده و سوال مدنظر هم در این نماهنگ پاسخ داده شده است و بعد از آن نیز در بخش دوم عرایضم را با جزئیات بیشتر بیان خواهم کرد.
 
وی افزود: همانطور که دوستان مستحضر هستند از کابل‌ها و فیبر‌هایی که در اعماق خلیج همیشه فارس و دریای عمان کشیده شده و همچنین حوزه فضایی ماموریت ما است به همین سبب نیز اسم این نماهنگ از کف اقیانوس تا اوج آسمان نامیده شده است.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: در نخستین بخش تصاویر بازدید رهبر معظم انقلاب از دستاورد‌های وزارت ارتباطات را ملاحظه می‌فرمایید، ما برای اولین بار جزایر خلیج فارس را با فیبر نوری در ۲ ماه قبل به سرزمین مادری متصل کردیم بیش از ۱۵۰ کیلومتر کابل کشی در زیر دریا انجام شد و الحمدالله در حال حاضر نیز سرعت دسترسی به اینترنت در این جزایر برای مردم عزیزمان افزایش پیدا کرده است و ارتباطات پایدار شد و این مهم نیز برای اولین بار توسط شرکت‌های ایرانی انجام گرفته است.
 
این عضو کابینه دولت سیزدهم تاکید کرد: ۶۰ سایت نسل پنجم در این مدت راه اندازی شده که در تصاویر ملاحظه می‌فرمایید و برای اولین بار رکورد ۶.۵ ترابایت در ثانیه برای ترافیک داخل شکسته شد که حاصل استفاده مردم از سکو‌های داخل در یک سال گذشته است، ساز وکار‌های مختلفی را برای دور زدن دسترسی به سایت‌ها و سرویس‌هایی که آمریکایی‌ها تحریم کردند طراحی شده است.
 
زارع پور عنوان کرد: بیش از ۱۰۰ هزار سایت و سرویس‌های پرکاربرد را برای IP‌های ایران ممنوع کردند که ما سازوکاری را طراحی کردیم تا برنامه نویسان و نخبگان بتوانند از این سرویس‌ها بدون نیاز به ابزار‌های فیلترشکن استفاده کنند./صدا و سیما
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها