رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ خبر داد:

بازداشت عاملان زورگیری خشن از ۱۵۰ نفر در تهران

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام باند زورگیری‌ های خشن با ۱۵۰ فقره زورگیری در پایتخت خبرداد.
کد خبر: ۱۴۱۵۹۶۸

به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ علی ولیپور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: درپی وقوع زورگیری‌ های سریالی از شهروندان در غرب تهران، رسیدگی به موضوع در دستورکار تیمی از کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان داد، شش مرد تبعه خارجی پس از شناسایی طعمه‌های خود، با قمه و چاقو به سمت آنان رفته و اقدام به زورگیری کرده‌اند. 

وی با بیان اینکه اغلب‌ این اعمال مجرمانه همراه با خشونت انجام شده است، گفت:‌ کارآگاهان در مرحله اول با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی، هویت متهمان را شناسایی کردند و در ادامه با روش‌های علمی موفق به ردیابی مخفیگاه آنان شدند. در ادامه  کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی راهی مخفیگاه متهمان در جنوب تهران شده و آنها را در یک عملیات منسجم دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

ولیپور گودرزی با اشاره به اینکه چندین قبضه سلاح سرد از مخفیگاه موردنظر کشف و ضبط شده است، گفت: متهمان پس از انتقال به پایگاه دوم پلیس آگاهی هدف تحقیقات قرار گرفتند و به جرم خود مبنی بر ۱۵۰ فقره زورگیری از شهروندان اعتراف کردند. در ادامه برای این افراد پرونده‌ای تشکیل شد و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.  البته همچنان تحقیقات برای کشف دیگر جرائم ارتکابی احتمالی از سوی این افراد در حال انجام است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها