برگزاری شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی:

رونمایی از سامانه نیت‌فن اتاق بازرگانی زنجان

در نشست تخصصی سفیر جدید ایران در بلغارستان و مقدونیه شمالی با فعالان اقتصادی استان زنجان مطرح شد

شفاف سازي امور براي جلب اعتماد در روابط تجاری

نشست تخصصی فعالان اقتصادی و مدیران دستگاه‌های اداری با سفیر جدید ایران در بلغارستان و مقدونیه شمالی  برگزار شد.
نشست تخصصی فعالان اقتصادی و مدیران دستگاه‌های اداری با سفیر جدید ایران در بلغارستان و مقدونیه شمالی برگزار شد.
کد خبر: ۱۴۱۴۹۳۹

به گزارش جام جم آنلاین زنجان، علیرضا ایروش، سفیر جدید ایران در بلغارستان و مقدونیه شمالی در نشست تخصصی فعالان اقتصادی استان زنجان با بیان اینکه جزییات در مناسبات تجاری و اقتصادی طرفین حائز اهمیت است، اظهار کرد: این جزئیات باید در همه سطوح از جمله نحوه سرمایه‌گذاری و منافع سرمایه‌گذار باید شفاف بیان شود.


سفیر جدید ایران در بلغارستان و مقدونیه شمالی با اشاره به اینکه یکی از روش‌های جلب اعتماد در روابط تجاری شفاف سازی امور است، گفت: رفتار صادرکننده باید با بازار هدف منطبق شود، در صورت عدم تحقق این مهم بازارها از دست می‌رود.


ایروش با اشاره به جایگاه و موقعیت استراتژیکی بلغارستان، افزود: این کشور مرز ورود به اروپا می باشد و میتوان در بخش های چون فرآوری برخی از محصولات به بازار این کشور محصولات خود را ارسال کنیم.


سفیر جدید ایران در بلغارستان و مقدونیه شمالی به عبور 4 هزار کامیون از خاک بلغارستان برای رساندن محصول به بازار هدف اشاره و تصریح کرد: رساندن محصول نخستین اقدام در روابط تجاری است.


وی با تاکید بر اینکه دولت بلغارستان برای همکاری با ایران مشکلی ندارد، افزود: در این بین نمایشگاه یکی از مهمترین راهکارهای ورود به بازار این کشور است.

برگزاری ۹ جلسه با سفرا و رایزنان بازرگانی طی ۲ ماه گذشته به همت اتاق بازرگانی زنجان


صمد یوسفی‌اصل، رئیس اتاق بازرگانی زنجان در این جلسه با اشاره به مراودات تجاری زنجان و بلغارستان در سنوات گذشته، اظهار کرد: بین ایران و بلغارستان در حوزه‌های نساجی و کاغذ و تجهیزات برق مبادلات تجاری صورت گرفته است.


وی با بیان اینکه 10 درصد از مردم بلغارستان به زبان ترکی تکلم می‌کنند و احترام زیادی برای مردم ایران قائل هستند، گفت: آنها ریشه خود را ایرانی می‌دانند و علاقه‌مند به مردم ایران هستند.


رئیس اتاق بازرگانی زنجان با تاکید بر اینکه بلغارستان می‌تواند دروازه ورود به اروپا برای ما باشد، تصریح کرد: به عنوان دروازه ورود به اروپا استفاده کرد، تصریح کرد: از این مهم می‌توان برای توسعه مراودات تجاری استان زنجان استفاده کرد.


یوسفی اصل با بیان اینکه حضور سفرای ایران در کشورهای دیگر در استان زنجان یک برنامه راهبردی در راستای معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها است، افزود: نتیجه این برنامه در آینده مشخص خواهد شد.


رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه طی دو ماه گذشته تعداد سفرای زیادی در زنجان حضور یافته و با ظرفیت‌های زنجان آشنا شده‌اند، ادامه داد: در حوزه تجارت برقراری ارتباط گام نخست می‌باشد و ما درصدد افزایش همکاری های تجاری استان زنجان هستیم.


یوسفی اصل با تاکید بر ظرفیت قابل توجه در ایران برای برقراری ارتباط با اکثر کشورهای جهان گفت: نیروی کار و هزینه انرژی ارزان قیمت، موقعیت ویژه‌ای را در اختیار قرار داده تا بتوان نسبت به برقراری ارتباطات اقتصادی و تجاری اقدام کرد.


وی با تاکید براینکه وجود اراده و تمرکز یک ضرورت مهم در کسب نتیجه مثبت در همکاری های تجاری است، گفت: اتاق بازرگانی زنجان از ظرفیت و توان خود در توسعه همکاری های اقتصادی استان با کشورهای مختلف استفاده خواهد کرد.


در ادامه جلسه ظرفیت‌های موجود در استان زنجان برای برقراری روابط با بلغارستان از سوی فعالان اقتصادی به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها