رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فراجا خبر داد:

مسدود شدن ۸۰ صفحه و کانال فروشنده سؤالات کنکور

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فراجا بر ضرورت هم‌افزایی تمامی دستگاه‌ها در جهت ارتقای امنیت برگزاری آزمون کنکور سراسری تأکید کرد.
کد خبر: ۱۴۱۴۸۱۷

به گزارش جام جم آنلاین، سردار وحید مجید، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فراجا با توجه به اهمیت آزمون کنکور سراسری از ضرورت هم‌افزایی تمامی دستگاه‌ها در جهت ارتقای امنیت برگزاری آزمون سراسری و جلوگیری از پدیده تقلب یا هر گونه سوءاستفاده در این حوزه خبر داد.

وی ادامه داد: همانند سال‌های گذشته برخورد قانونی با مجرمان فعال در زمینه تقلب در آزمون‌های فضای مجازی به‌خصوص آزمون نوبت تیرماه جاری کنکور سراسری در قالب طرح ویژه‌ای در دستور کار پلیس فتا قرار گرفته است.

این مقام ارشد سایبری افزود: برابر پایش‌های صورت‌گرفته در فضای مجازی و اشرافیت این پلیس در شبکه‌های اجتماعی، تارنماها و صفحات و کانال‌های فعال تحت عناوین فروش سؤال‌های کنکور و فروش تجهیزات تقلب که غالباً با انگیزه و هدف کلاهبرداری از داوطلبان و خانواده‌های آنان در حال فعالیت است، احصاء شده است.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فراجا اضافه کرد: برابر اقدام‌های عملیاتی و قانونی صورت‌گرفته از سوی واحدهای پلیس فتا در استان‌ها تاکنون تعداد 32 نفر از مجرمان فعال در این حوزه که مدیریت 80 فقره صفحه و کانال را به‌عهده داشتند شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع قضائی شده‌اند و اقدامات عملیاتی در این زمینه همچنان در دست پیگیری است.

مجید با هشدار جدی به فعالان این حوزه بیان کرد: اقدامات پلیس فتا با تمام توان در راستای برخورد با مجرمان فعال در حوزه پدیده کلاهبرداری تحت عنوان تقلب در کنکور سراسری استمرار خواهد داشت.

رئیس پلیس سایبری کشور در توصیه به داوطلبان و خانواده‌های آنان تأکید کرد: راه‌اندازی هر گونه صفحه و کانال تحت عنوان ارائه سؤالات کنکور سراسری صرفاً با هدف کلاهبرداری از داوطلبان است لذا موکداً توصیه می‌کنیم داوطلبان فریب تبلیغات فضای مجازی را نخورند و مراقبت‌های لازم را در این خصوص داشته باشند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها