صادق خسروی سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی گلستان شد
طی حکمی از جانب رییس جهاد دانشگاهی گلستان

صادق خسروی سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی گلستان شد

یزد- امام جمعه یزد گفت: از جهاد دانشگاهی انتظار می‌رود که موضوع تفکر و تدین را در دستور کار خود قرار دهد تا در آینده شاهد حضور مدیران و کارآفرینانی اصلح در کشور باشیم.
کد خبر: ۱۴۱۱۶۳۵

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی کشور با اشاره به لزوم تحول در مراکز آموزشی و دانشگاهی اظهار داشت: تغییر و تحول در مباحث آموزشی، حرکت جوامع علمی کشور در مسیر دانش و رشد آنها همگام با سرعت جهانی از مواردی است که باعث پیشرفت کشور می‌شود.

وی افزود: دشمن با علم به این موضوع تلاش خود را کرد تا جوامع اسلامی نتوانند در این مسیر گام بردارند و به درجات متعالی برسد.

امام جمعه یزد با تاکید بر اهمیت تدین و هویت‌شناسی در میان دانش‌آموزان و دانشجویان تصریح کرد: هویت‌شناسی و هویت‌یابی یکی از مواردی است که می‌تواند به دانش‌آموزان و دانشجویان در مسیر تشخیص درست از غلط بسیار کمک کند.

وی افزود: با توجه به تاکید آیات قرآن و روایات بر موضوع تفکر، نیاز است که در جوامع اسلامی به این مهم به‌گونه دیگری توجه شود و در مراکز علمی و آموزشی، مبانی و مباحث بر اساس اصل تفکر باشد تا به رشد خلاقیت و استعدادهای علم‌اندوزان منجر شود.

ناصری ادامه داد: از جهاد دانشگاهی انتظار می‌رود که موضوع تفکر و تدین را در دستور کار خود قرار دهد تا در آینده شاهد حضور مدیران و کارآفرینانی باشیم که با دیدی باز به مشکلات رسیدگی خواهند کرد و تنها از الگوهای تکراری که جوامع غرب ایجاد کرده، پیروی نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه تعقل و عقل چراغ راه انسان است، گفت: عقل راه درست را از راه غلط تشخیص می‌دهد، بنابراین اگر اجازه رشد و نمو را به عقل کودکان و نسل جدید ندهیم، در آینده برای شناخت خوب از بد و درست از غلط به مشکل خواهند خورد.

امام جمعه یزد افزود: جهاد دانشگاهی در این بازه زمانی که همه دشمنان علیه این نظام اسلامی هجوم آورده‌اند،‌ باید تحولی بزرگ را در حوزه پرورش و تربیت انسان‌هایی متفکر، دانش بینان و معتقد به دین از کودکی رقم بزند.

رشته‌های علوم انسانی تمدن‌ساز است

حسین مسلمی نائینی، رئیس جهاد دانشگاهی کشور نیز در این دیدار با بیان اینکه جهاد دانشگاهی یک نهاد انقلابی و توانا است، اظهار داشت: تاکید مقام معظم رهبری بر سرنوشت‌ساز بودن جهاد دانشگاهی بی‌جهت نیست.

وی افزود: در حوزه‌های مختلف تلاش شد تا بر اساس ظرفیت‌های هر استان حمایت‌های لازم در زمینه‌هایی مانند رشته‌های مرتبط با علوم انسانی صورت گیرد.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور با بیان اینکه رشته‌های علوم انسانی تمدن‌ساز است، گفت: در کشورهای پیشرفته مانند ژاپن، به رشته‌های علوم انسانی اهمیت بیشتری داده می‌شود، زیرا رشته‌های علوم انسانی با مباحث مهم کشوری در ارتباط است و می‌تواند بسیار اثرگذار باشد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها