تأمین مسکن مردم از اولویت‌های دولت است
رئیس جمهور در جلسه شورای‌ عالی مسکن:

تأمین مسکن مردم از اولویت‌های دولت است

رئیس جمهور در هشتمین جلسه شورای‌عالی مسکن از استانداری‌ها و ادارات مربوطه در استان‌ها خواست که اراضی که بیش از ۱۰ سال بلاتکلیف مانده و ساخت و ساز در آن‌ها انجام نشده را شناسایی کنند.
رئیس جمهور در هشتمین جلسه شورای‌عالی مسکن از استانداری‌ها و ادارات مربوطه در استان‌ها خواست که اراضی که بیش از ۱۰ سال بلاتکلیف مانده و ساخت و ساز در آن‌ها انجام نشده را شناسایی کنند.
کد خبر: ۱۴۱۱۳۸۳

به گزارش جام جم آنلاین، رئیس جمهور در هشتمین جلسه شورای‌عالی مسکن از استانداری‌ها و ادارات مربوطه در استان‌ها خواست که اراضی که بیش از 10 سال بلاتکلیف مانده و ساخت و ساز در آنها انجام نشده را شناسایی کرده و با ارائه مشوق های لازم و همچنین بهره گیری از ساز و کارهای قانونی که در شورای‌عالی شهرسازی به تصویب رسیده است،این زمین ها را به ظرفیت ساخت و سازهای مسکن کشوراضافه کنند .

آقای رئیسی با تاکید بر ضرورت شتاب گرفتن اعطای تسهیلات به طرح‌های ساخت مسکن ،استانداران را مکلف کرد، تسریع درنوسازی بافت‌های فرسوده را نیز در دستور کار قرار دهند.

ساماندهی بازار اجاره‌بها و نظارت بر عملکرد سکوهای ارتباطی در زمینه بازار مسکن و اجاره‌بها به منظور جلوگیری از سوداگری و قیمت سازی در بازار مسکن از دیگر تاکیدات رئیس جمهور در جلسه امروز شورای عالی مسکن بود .

آقای رئیسی با اشاره به اینکه سهم مسکن در سبد خانوار افزایش یافته است، از همه مسئولان و دستگاه‌ها خواست در زمینه اجرای نهضت ملی مسکن با جدیت به وظایف خود عمل کنند تا نگرانی مردم از ناحیه تامین مسکن هر چه بیشتر برطرف شود.

در این جلسه مقرر شد دستورالعمل تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات به شرط اخذ نتیجه مطلوب در اجرای آزمایشی ، به شکل سراسری در کل کشور اجرا شود. همچنین ایجاد درگاه سامانه ستاد ملی بازآفرینی شهری که آخرین وضعیت پروژه‌های نوسازی بافت فرسوده را نشان می‌دهد، به تایید اعضا رسید.

رئیس جمهور ضمن قدردانی از استقبال گرم و صمیمانه مردم غیور استان آذربایجان شرقی از کاروان دولت مردمی، این حضور دلگرم‌کننده را در شرایط جنگ ترکیبی و تلاش مستمر دشمن برای یاس‌آفرینی در کشور، معنادار خواند و با تمجید از موقعیت‌شناسی و هوشمندی مردم استان آذربایجان شرقی ، افزود:این حضور حماسی ، مسئولیت دولت مردمی را در پیگیری و رفع مشکلات استان سنگین‌تر می‌کند.

رئیس جمهور با ابراز امیدواری نسبت به اثربخشی مصوبات سفر اخیر در ارتقای زندگی مردم استان آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: همانطور که در دور اول سفرهای استانی ، شاهد شکستن طلسم برخی مشکلات مزمن و به سرانجام رسیدن برخی پروژه‌ها با سابقه بیشتر از دو دهه در آذربایجان شرقی بودیم، با همت و تلاش دولتمردان و مسئولان محلی انشاالله دومین سفر استانی هم منشاء آثار خیر برای مردم غیرتمند و وفادار آذربایجان شرقی خواهد بود.­/صدا و سیما

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها