رئیس پلیس پیشگیری فراجا با بیان اینکه عملیات اعزام زائران به سفر معنوی زیارت خانه خدا از سوم خرداد از ۲۱ فرودگاه بین المللی آغاز شده است، از آمادگی کامل پلیس در این رابطه خبر داد.
کد خبر: ۱۴۱۰۴۳۹

به گزارش جام جم آنلاین، سردار رضا بنی اسدی فر با اشاره به اهمیت عملیات بزرگ اعزام زائران خانه خدا، اظهار داشت: همکارانم در پلیس فرودگاه‌های پلیس پیشگیری انتظامی کشور با برنامه‌ریزی های انجام شده در آمادگی کامل برای تأمین امنیت زائران در ۲ مرحله اعزام و بازگشت از سرزمین وحی قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه اعزام زائران حج تمتع در سال جاری از تاریخ سوم خرداد همزمان با حماسه آزادسازی خرمشهر آغاز شده و به مدد الهی سوم مرداد ماه پایان خواهد یافت، افزود: ۲۱ ایستگاه پروازی شامل فرودگاه‌های امام خمینی (ره)، اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، بندرعباس، بوشهر، بیرجند، تبریز، چابهار، زاهدان، ساری، شیراز، کرمان، گرگان، قشم، مشهد، همدان، یزد و زنجان، رشت پذیرای زائران خواهند بود.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه در راستای تکریم زائران، کارکنان مجرب و با مهارت در گیت‌های بازرسی فرودگاه به‌کارگیری خواهند شد، گفت: جلسات متعدد همکاری و هماهنگی با سازمان حج و زیارت، شرکت‌های هواپیمایی و سایر نیروهای مسلح مرتبط با این عملیات بزرگ به منظور تسهیل در ارائه خدمات به زائران برگزار شده است.

سردار بنی اسدی فر با اشاره به بررسی دقیق و هوشمندانه اقلام و وسایل همراه زائران توسط کارکنان پلیس فرودگاه در محیط‌های فرودگاهی ادامه داد: چنانچه از زائری مواد مخدر و روان‌گردان به هر میزان کشف شود، ضمن جلوگیری از ادامه سفر وی به استناد ماده ۱۷ قانون مبارزه با مواد مخدر در مرحله اول ۱ الی ۵ سال و در مرحله دوم ۵ الی ۱۵ سال ممنوع‌الخروج از کشور خواهد شد.

رئیس پلیس پیشگیری فراجا با تاکید بر لزوم حفظ شأن و منزلت زائران ایرانی با عمل به قانون و توجه به توصیه‌های پلیس تصریح کرد: پلیس کشور میزبان در صورت کشف مواد مخدر و روان‌گردان از زائران بدون اغماض رفتاری بسیار سختگیرانه داشته و مجازات‌های سنگین برای فرد خاطی در نظر می‌گیرد.

وی همچنین توصیه کرد: زائران از حمل برخی داروهای گیاهی که از نظر ظاهری شباهت زیادی با مواد مخدر دارند مانند شیرین بیان با توجه به اینکه برای پلیس عربستان ناشناخته است، خودداری کنند.

این مقام انتظامی، حمل و استفاده از انواع داروهای آرام‌بخش و خواب‌آور و حاوی کدئین در کشور عربستان را ممنوع عنوان کرد و گفت: در صورت کشف این قبیل داروها در کشور عربستان نسبت به آن مجازات اعمال خواهد شد لذا شایسته است افرادی که دارای بیماری خاص و مجبور به استفاده از دارو هستند مراتب را با کارشناسان سازمان حج و زیارت مطرح کنند.

سردار بنی اسدی فر در ادامه به توصیه‌های پلیس فرودگاه‌های کشور در خصوص الزامات جلوگیری از حمل اشیا ممنوعه تأکید کرد.

وی توصیه کرد: از پذیرش امانات افراد ناشناس جدا خودداری کنید چراکه این موضوع مسئولیت آور است همچنین از سپردن بار، وسایل همراه و مدارک شناسایی خود به افراد ناشناس خودداری و در تمامی مراحل سفر از گذرنامه و مدارک شناسایی خود با دقت مراقبت کنید.

رئیس پلیس پیشگیری فراجا گفت: بهتر است مسافران و زائران عزیز اشیا قیمتی و با ارزش را همراه خود حمل کنند و از قراردادن آنها داخل چمدان خودداری کنند، لکن در محل‌های پرازدحام مثل درب‌های ورود و خروج، احتمال سرقت از وسایل همراه بسیار متصور است لذا شایسته است در این مناطق هوشمندانه رفتار شود.

وی با بیان اینکه پلیس فرودگاه‌های کشور با شماره تلفن‌های ۰۲۱۶۳۹۵۶۶۴۳ یا ۱۱۰ آماده دریافت گزارش‌های مردمی است از زائران این سفر پر خیر و برکت درخواست کرد به دلیل کمبود فضای مناسب در محیط‌های فرودگاهی و جلوگیری از مشکلات ترافیکی مراسم بدرقه و استقبال در منزل یا اماکن عمومی انجام شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها