مجلس شورای اسلامی مقرر کرد تا افرادی که خانه‌های خود را به خانوار دارای ۳ فرزند و خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمايتی اجاره دهند مشمول ۱۰۰ درصد تخفیف مالياتی شوند.
مجلس شورای اسلامی مقرر کرد تا افرادی که خانه‌های خود را به خانوار دارای ۳ فرزند و خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمايتی اجاره دهند مشمول ۱۰۰ درصد تخفیف مالياتی شوند.
کد خبر: ۱۴۱۰۱۳۰

۱۰۰ درصد تخفیف مالیاتی برای خانه‌های اجاره‌ای خانوار‌های دارای ۳ فرزند به گزارش خبرگزاری صدا و سيما به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در جریان ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون عمران در مورد طرح دو فوریتی کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی با ماده ۱۰ این طرح با ۲۱۲ رأی موافق، ۲ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۶۱ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

همچنین به دنبال پیشنهاد محمدرضا پورابراهیمی داورانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نمایندگان با حذف بند (و) این ماده با ۱۷۴ رأی موافق، ۲۸ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۹ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس ماده ۱۰ این طرح.

تبصره ۱۱ ماده ۵۳ قانون مالیات‌های مستقیم به شرح ذیل اصلاح می‌گردد:

تبصره ۱۱- موارد زیر مشمول تخفیف در پرداخت مالیات بر درآمد اجاره هستند:

الف) درآمد ناشی از اجاره برای سرپرست خانوار تا سقف میزان معافیت مالیات بر درآمد حقوق موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات‌های مستقیم و درآمد ناشی از اجاره برای موجرینی که همزمان در واحد مسکونی دیگری مستاجر هستند تا سقف اجاره‌ای که می‌پردازد، مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی گردد.

ب) در صورت انعقاد قرارداد بلندمدت اجاره واحد مسکونی و عدم فسخ قرارداد در طول دوره، درآمد اجاره برای قرارداد دو ساله مشمول ۷۰% تخفیف و برای قرارداد ۳ سال و بیشتر مشمول ۱۰۰% تخفیف می‌گردد.

ج) در صورت اجاره واحد مسکونی به خانوار دارای ۳ فرزند و بیشتر، خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی، سازمان بهزیستی یا ۳ دهک پایین درآمدی بر اساس تاییدیه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مشمول ۱۰۰% تخفیف خواهد شد.

د) واحد‌هایی که میزان اجاره بهای آن‌ها حداقل ۱۵% کمتر از ارزش اجاره منطقه‌ای موضوع ماده ۹ این قانون باشد از ۵۰% تخفیف مالیات بر درآمد اجاره برخوردار می‌شوند. آیین نامه اجرایی این جزء توسط وزارت راه و شهرسازی تدوین می‌شود و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

ه) واحد‌های استیجاری در مناطقی که بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی دچار کمبود مسکن استیجاری هستند تا ۵ سال پس از اعلام فوق الذکر، از مالیات بر درآمد اجاره معاف هستند./صدا و سیما

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها