رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا خبر داد:

تداوم بارش‌های بهاری در نقاط مختلف کشور | وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در تهران و البرز

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از اعلام «وضعیت زرد هواشناسی» مبنی بر فعالیت دو سامانه در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه نهم و دهم خرداد ماه خبر داد؛ بنابر این اعلام، باید منتظر رگبار باران و رعدوبرق و در مناطق مستعد احتمال تگرگ و وزش باد شدید موقت باشیم.
کد خبر: ۱۴۱۰۰۷۰

به گزارش جام جم آنلاین، حامد یزدی مهر، بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران از صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر فعالیت دو سامانه در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه نهم و دهم خرداد ماه خبر داد و گفت: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان هواشناسی باید منتظر رگبار باران و رعدوبرق و در مناطق مستعد احتمال تگرگ و وزش باد شدید موقت باشیم.

مدیرکل مدیریت بحران به ساکنین نیمه شمالی استان به ویژه ارتفاعات توصیه کرد؛ بر اساس هشدار هواشناسی به هنگام فعالیت سامانه بارشی نسبت به تردد در جاده‌ها احتیاط لازم را داشته باشند.

وی گفت: تاکید مدیریت بحران همواره بر استحکام بخشی به سازه‌های موقت، سبک و ناپایدار است چرا که در صورت عدم استحکام کافی شاهد حوادث ناگواری خواهیم بود.

یزدی مهر اجتناب از صعود به ارتفاعات و کار در مناطق مرتفع را نیز مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: کوهنوردان آماتور و حرفه‌ای و افرادی که در ارتفاع کار می‌کنند هوشیار باشند و از این عمل طی دو دوز آینده به طور جدی خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: طبق گزارش هواشناسی سامانه فعال دوم نیز وزش باد شدید، گاهی خیلی شدید، خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و گردوغبار انتقالی را در بعضی ساعات با احتمال تندباد لحظه‌ای به همراه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: از شهروندان استان تهران به ویژه مرکز و نیمه جنوبی میخواهیم ضمن رعایت نکات ایمنی فعالیت سامانه‌های پیش‌بینی شده در صورت داشتن بیماری زمینه‌ای و سالمند بودن در محیط باز قرار نگیرند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها