اردوغان در مصاحبه تلویزیونی با شبکه دی و سی.ان.ان.ترک:

پیروزی قلیچدار اوغلو در انتخابات به معنی پیروزی آمریکا است

نامزد دور نخست انتخابات ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد که از رجب طیب اردوغان در دور دوم حمایت می‌کند.
کد خبر: ۱۴۰۹۰۳۲

به گزارش جام جم آنلاین، سینان اوغان، نامزد دور نخست انتخابات ریاست جمهوری ترکیه تصریح کرد که از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور در دور دوم انتخابات ترکیه حمایت می‌کند.

سینان اوغان امروز (دوشنبه) در کنفرانسی خبری اعلام کرد که در دور دوم از اردوغان حمایت می کند.

وی تصریح کرد که ائتلاف اپوزیسیون نتوانست ائتلاف حاکم را در دور نخست شکست دهد و نتوانست ما را نسبت به طرح‌هایش برای آینده قانع سازد.

اخیراً دیدار غیرمنتظره‌ای بین رجب طیب اردوغان و سینان اوغان، نامزد خارج شده از رقابت‌های انتخابات ریاست‌ جمهوری ترکیه در دفتر اردوغان در استانبول برگزار شد.

اوغان، چهره دانشگاهی سابق که توسط یک حزب ضد مهاجر حمایت می‌شد، اکنون از رقابت خارج شده است و کلید پیروزی در دور دوم را در دست دارد.

در دور اول انتخابات ریاست‌ جمهوری ترکیه اردوغان ۴۹.۵۲ درصد، رقیبش کمال قلیچدار اوغلو ۴۴.۸۸ درصد و اوغان در رتبه سوم بیش از ۵ درصد آرا را کسب کردند و از آنجایی که هیچکدام یک از نامزدها بالای ۵۰ درصد آرا کسب نکردند، انتخابات به دور دوم کشیده شد و قرار است در تاریخ ۲۸ ماه مه (۷ خرداد) برگزار شود.

دور دوم این انتخابات میان اردوغان و قلیچداراوغلو برگزار خواهد شد. بدین ترتیب، گرچه سینان اوغان شخصا در دور دوم انتخابات شرکت نمی‌کند، اما در تعیین رهبر بعدی ترکیه نقشی سرنوشت‌ساز ایفا می‌کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها