رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین:

ابتکار عمل در دست مقاومت بود | از ایران و حزب الله تشکر می‌کنیم

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در واکنش به نبرد پنج روزه گروه‌های مقاومت فلسطین در عملیات انتقام آزادگان گفت که ابتکار عمل در دست مقاومت بود.
کد خبر: ۱۴۰۷۹۵۹

به گزارش جام جم آنلاین، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) بعد از اجرایی شدن آتش‌بس بین رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت اعلام کرد، گروه‌های مقاومت از طریق اتاق عملیات مشترک، ابتکار عمل را در دست گرفته و عملیات انتقام آزادگان را مدیریت کردند.

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین افزود: گروه‌های مقاومت به صورت یکپارچه، منسجم، با همبستگی و اتحاد به دفاع از ملت فلسطین پرداخته و برای تحقق اهداف مشخص شده عمل کردند.

اسماعیل هنیه اظهار داشت، ملت فلسطین وارد نبرد پایداری و مقابله در برابر دشمنی شد که 3 نفر از فرماندهان سرایا القدس را ترور کرد.

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین به نقش پیشگام گروه‌های حاضر در اتاق عملیات مشترک به ویژه سرایا القدس اشاره کرده و آن را وحدت مقاومت در میدان نبرد و عرصه سیاست عنوان کرد.

اسماعیل هنیه افزود: از ملت خود و از کشورهای دیگر به ویژه ایران و حزب‌الله که در ایجاد معادله قدرت در برابر دشمن صهیونیستی نقش داشتند، تشکر می‌کنیم.

درگیری بین مقاومت فلسطین و رژیم اسرائیل بعد از آن آغاز شد که این رژیم دوشنبه‌شب اقدام به ترور سه تن از فرماندهان جهاد اسلامی کرد که در اثر آن 15 نفر از جمله کودک و زن به شهادت رسیدند.

گروه‌های فلسطینی از جمله جهاد اسلامی در این مدت بیش از 1000 راکت و موشک تا شعاع تل‌آویو، پایتخت رژیم اسرائیل شلیک کردند که طی آن دو شهرک‌نشین در جنوب تل‌آویو در اثر اصابت راکت کشته و بیش از 20 نفر دیگر در مجموع زخمی شده‌اند.

وزارت بهداشت فلسطین نیز امروز شنبه از افزایش شمار شهدا خبر داد و اعلام کرد که تعداد شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی در پنجمین روز به 33 شهید افزایش یافت که در بین آنها 6 کودک بی‌گناه و 3 زن وجود دارد؛ 147 نفر دیگر هم زخمی شده‌اند.

شهادت 11 نفر از فرماندهان و رزمندگان جهاد اسلامی در نبرد اخیر

گردان‌های سرایا القدس، شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که در پنج روز تقابل با رژیم اسرائیل یازده تن از اعضای این گردان‌ها به شهادت رسیده‌اند که شش تن از آن‌ها از فرماندهان بودند.

سرایا القدس افزود: یازده ستاره از فرماندهان و مجاهدان ما در نبرد قهرمانانه انتقام آزادگان به شهادت رسیدند، آنها وظیفه جهادی خود را به خوبی انجام دادند، این نبرد، بر پایه ایمان به لزوم مقابله به مثل با تجاوزات دشمن انجام شد.مقاومت همچنان ادامه خواهد یافت.

ادعای نتانیاهو: در جنگ پنج روزه غزه موفق شدیم!

در همین ارتباط، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد پنج روز جنگ با جنبش جهاد اسلامی را با موفقیت پایان دادیم.

این ادعا در حالی است که رژیم صهیونیستی برای آتش بس به التماس افتاده بود و «آویگدور لیبرمن» وزیر خارجه و جنگ اسبق رژیم صهیونیستی با توصیف جنبش جهاد اسلامی به عنوان حزب الله دوم از وجود چنین جنبش قدرتمندی در نوار غزه ابراز نگرانی کرد.

اعتراف سخنگوی ارتش اسرائیل به شلیک 1469 موشک مقاومت فلسطین

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی به صورت رسمی اعتراف کرد که در جریان جنگ اخیر میان این رژیم و گروه های مقاومت فلسطینی، 1469 راکت و موشک از نوار غزه به سوی مناطق مختلف سرزمین های اشغالی شلیک شده است.

تهدید حماس به حمله موشکی همزمان با راهپیمایی روز پرچم

خبر دیگر اینکه، یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی همزمان با فرارسیدن زمان برگزاری راهپیمایی روز پرچم شهرک‌نشینان صهیونیست در روز جمعه اعلان کرد حماس با ارسال پیامی نسبت به پرتاب موشک در روز جمعه هشدار داده است.

این مقام ارشد اسرائیلی در ادامه افزود مقامات ما در حال بررسی و ارزیابی احتمال یک حمله تهاجمی و غافلگیرکننده از سوی حماس در روز جمعه هستند.

اعتصاب غذای سراسری اسیران فلسطینی

از سوی دیگر، جنبش ملی اسرای فلسطینی اعلام کرد اسیران فردا دوشنبه در تمام زندانهای رژیم صهیونیستی به عنوان اولین گام، یک روز اعتصاب غذا خواهند کرد.

این جنبش خاطرنشان کرد هدف از این اعتصاب غذا درخواست فوری برای آزادی «ولید دقه» اسیر دربند رژیم صهیونیستی و پایان جداسازی تمام اسیران است.

منبع: تسنیم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها