در آغاز چهارمین روز از درگیری‌های مقاومت فلسطین با رژیم صهیونیستی، ارتش اشغالگران اعلام کرد که 886 موشک و راکت از سوی غزه به اراضی اشغالی شلیک شده است؛ رسانه‌های عبری نیز ضمن تاکید بر لزوم آتش‌بس، گزارش دادند که تداوم نبرد به سود تل‌آویو نیست.
کد خبر: ۱۴۰۷۵۷۰

به گزارش جام جم آنلاین، امروز جمعه (۱۲ می) چهارمین روز از نبرد مقاومت فلسطین علیه جنایات رژیم صهیونیستی است و در ساعات اولیه صبح، منابع عبری گزارش‌ها از آمار بالای حملات غزه و تلفات ارتش رژیم صهیونیستی را آغاز کرده‌اند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

تل‌‌آویو: گنبد آهنین اختلال دارد!

با افزایش ویرانی‌ها و تلفات حملات موشکی مقاومت به ارضی اشغالی، انتقادها از رهگیری‌های دفاعی بین خود صهیونیست‌ها افزایش یافت.

«دانیال هاگاری» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی درباره اختلال عملکرد سامانه ضدموشکی «گنبد آهنین» اذعان کرد: موشکی که به خانه‌ای در سدیروت اصابت کرد، به دلیل نقص فنی رهگیری نشد. طبق تحقیقات اولیه‌ای که انجام دادیم، موشک توسط سامانه گنبد آهنین رهگیری نشده و به ساختمان اصابت کرد.

سخنگوی ارتش اشغالگران اعتراف می‌کند: این موشک ساخت جناح‌های فلسطینی است که ۷۰ کیلومتر برد دارد و با ۲۰ کیلوگرم مواد منفجره همراه بود که توانست به گوشه پیچیده‌ای از ساختمان اصابت کند.

رسانه‌های عبری امروز مشغول گزارش و بازنشر تصاویری از منازل و اماکن تخریب‌شده توسط راکت‌های مقاومت در سرزمین‌های اشغالی بودند؛ تصاویر زیر از آثار موشک شلیک شده از نوار غزه و اصابتش به خانه‌ای در شهرک «سدیروت» است که به طور کامل ویران شده است.

ارتش اشغالگران: ۸۸۶ موشک و راکت به سمت‌مان پرتاب شد

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز اعلام کرد که از ابتدای تشدید تنش‌ها ۸۶۶ موشک و راکت از سوی غزه به سمت اسرائیل شلیک شده است.

تعداد بازدید : 43

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی بعد از انتشار این آمار گزارش داد: در رایزنی‌های امنیتی شب گذشته با «بنیامین نتانیاهو»، رهبران دستگاه‌های امنیتی اذعان کرده‌اند که کار درست اکنون این است که به دنبال پایان عملیات نظامی باشیم.

شبکه ۱۲ عبری: تل‌آویو به دنبال آتش‌ بس است

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی نیز امروز و پس از تاکید جنبش جهاد اسلامی فلسطین بر تداوم پاسخ مقاومت به جنایات اشغالگران، اعلام کرد: اگر جهاد اسلامی با آتش‌بس بدون قید و شرط موافقت کند، اسرائیل آماده پذیرش آن است؛ آرامش با آرامش پاسخ داده خواهد شد. تصاویر زیر گویای تداوم درگیری‌ها و تحمیل متقابل خسارات در این نبرد است:

در مقابل، رهبران جهاد اما هرگونه آرامشی را بر اشغالگران حرام دانسته و بر تداوم درگیری تا پشیمانی صهیونیست‌ها تاکید کردند. «احسان عطایا» نماینده جنبش جهاد اسلامی در لبنان، ساعتی پیش تصریح کرد: میانجی‌گرها به دلیل عدم پایبندی دشمن نمی‌توانند تضمین دهند. تاکنون هیچ توافق آتش‌بسی حاصل نشده است و توقف سیاست ترور پیش‌نیاز مذاکرات آتش‌بس است. رهبری مقاومت در نبرد همچنان منسجم و قوی است.

جهاد: آتش‌بسی درخور عملکرد میدانی مقاومت

«محمد الهندی» مسئول بخش سیاسی جنبش جهاد اسلامی که برای پشبرد رایزنی های مربوط به آتش‌بس در قاهره حضور دارد، امروز صبح گفت: تاکنون گفت‌وگوها ادامه دارد و امیدواریم اگر توافقی هم حاصل شود، شرافتمندانه باشد و شامل منافع مردم فلسطین و عملکرد میدانی مقاومت شود.

صهیونیست‌ها با وجود ادعای تلاش برای آتش‌بس، به حملات‌شان علیه منازل مسکونی و غیرنظامیان فلسطینی ادامه می‌دهند؛ تصاویر زیر لحظه اصابت موشک اسرائیلی به خانه‌ای در نوار غزه را نشان می‌دهند:

تداوم حملات صهیونیست‌ها به غزه

وزارت بهداشت فلسطین در آخرین آمار قربانیان حملات اشغالگران گزارش داد که در نتیجه تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی به نوار غزه، ۳۰ نفر شهید و ۹۳ تن دیگر هم مجروح شده‌اند.

منابع محلی فلسطینی درباره این حملات اطلاعاتی را منتشر و گفتند که پهپادها و تسلیحات اسرائیلی به خانه‌ها و مزارع کشاورزی مردم اصابت می‌کنند. در حالی که سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی، امروز صبح و در آخرین اظهاراتش، مدعی حمله موشکی به پایگاه‌ها و اماکن مهمی از جنبش جهاد در نوار غزه شده بود.

روز گذشته (پنجشنبه ۱۱ می) رژیم صهیونیستی برای سومین روز متوالی مواضع مقاومت در نوار غزه و ساکنان آن را مورد هدف قرار داد. مقاومت فلسطین نیز در دومین روز تجاوز صهیونیست‌ها، پاسخ موشکی و راکتی خود علیه صهیونیست‌ها را آغاز کردند و تا به این لحظه ادامه دارد.

بامداد سه‌شنبه، (۹ می) بود که ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که عملیات نظامی جدیدی با نام «الدرع و السهم» (سپر و پیکان)، را علیه نوار غزه آغاز کرده و حملات به مواضع جنبش مقاومت جهاد اسلامی برای سه روز ادامه خواهد داشت. در دومین روز تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه، اتاق مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین از آغاز عملیات «ثأر الاحرار» (انتقام آزادگان) خبر داد.

منبع: فارس

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها